Spam İstenmeyen Emailler

'Msn Ve Mail Yardım' forumunda DeMSaL tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Spam İstenmeyen Emailler konusu İstemediğim postaların bana gelmemesi için ne yapabilirim - İstemediğim postaların nasıl engellerim

Tanımadığınız kişilerden gelen postaları kesinlikle forward etmeyin veya cevap yazmayın. Bu adreslerden sürekli posta gelmeye devam ederse yetkililere bildirin. İnternet üzerinde çok tanınmamış sitelerden ürün ya da hizmet satın alırken onların posta-listelerine üye olmayın, bu en azından her ay size gelecek bir Spam posta anlamına gelmektedir.

Bir de Spam posta yoluyla reklam-tanıtım yapmak isteyenlere bir kaç kelamedelim. İnanın internette Spam postadan daha etkili tanıtım ve reklam kanalları bulunmakta. Üstelik firmanızın bir kere Spam posta kullanması halinde dahi firma itibarınız tabana vuracaktır. Özellikle yurtdışı bağlantılarınız da firma isminizin KaraListe diye tabir edilen listeler de yer alması sizin için ticari yaşamınızı zabıtalardan kaçan seyyar satıcılara dönüştürmemesi işten bile değil.

Bu kriterler göz önüne alındığında ciddi firmalar posta-listelerine gönderilen her postanın sonuna posta-listesi üyeliğinden çıkmak için yönlendirmeler ve bağlantılar koyarlar. Bu tarz postalar Spam değildir

2. avatar

eline sağlık paylaşım için teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş