Soru ve Cevaplarla Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

'Açık Öğretim AÖF' forumunda SeLeN tarafından 8 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Soru ve Cevaplarla Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü konusu Soru ve Cevaplarla Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü - Aöf Türk Dili ve Edebiyatı

1- Aöf türk dili ve edebiyatı bölümünü kazandım acaba derslere girebilirmiyim ?

- Evet ister Eskişehirde isterseniz bulunduğunuz ildeki üniversiteden derslere girebilirsiniz.

2- Aöf türk dili ve edebiyatı bölümünü tercih etmek istiyorum hangi puan türünden girebilirim kontenjan varmıdır ?

- Barajı aşmanız yeterlidir. Kontenjan sınırsızdır.

3- Aöf türk dili ve edebiyatı mezunları formasyon alabileceklermi?

- Evet arkadaşlar formasyon hakkınız bulunmaktadır.

4- Aöf Türk dili ve edebiyat bölümünü bitirdigimizde diplomada aöf yazar mı ?

- Açıköğretimin 4 yıllık bölümlerini bitirdiğinizde buna Edebiyat bölümüde dahil Açıköğretim Fakültesi yazmaz. Diğer üniversitelere denk bir diploamaya sahip olursunuz.

5- Öğretmen olma sansı ne kadar milli egitimde formasyon alabilirmiyiz
    milli egitimde calışırmıyız bi sorun cıkar mı ?

Açık Öğretim mezunları genelde sadece bir diploma sahibi olabilme arzusu taşıyanların merkeziydi ama yeni açılan bölümler sayesinde mezunlarına öğretmenlik yolu açıldı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bu yıl ilk kez felsefe sosyoloji ile Türk dili ve edebiyatı bölümlerine ÖSS barajını geçen öğrenciler yerleşebilecek ve bu bölümleri bitiren öğrencilere tezsiz yüksek lisans yapmak şartı ve ayrıca KPSS yi de kazanmaları halinde öğretmenlik gibi bir avantaj sağlayacak.

alıntı

Bu Sayfayı Paylaş