Sony Cinescore İle Video Kesme,Bölme,Videodan Ses-Görüntü Alma İndir

'Diğer Programlar' forumunda UquR tarafından 7 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

Sony Cinescore İle Video Kesme,Bölme,Videodan Ses-Görüntü Alma İndir konusu Sony Vegas, Adobe Premiere, Ulead Video Studio, Cyberlink Power Director…vb. video editörleriyle video üzerinde , ses ekleme, ses silme, efekt ekleme, görüntü ekleme…vs. bir çok düzenleme işlemini yapabildiğimiz gibi resimler ve müziklerle kendi videomuzu da oluşturabiliriz. Eğer sadece video içerisinden parçalar alacaksak yada görüntü içerisinde istemediğimiz bölümleri keseceksek veya video dosyasına yeni ses dosyası ekleyeceksek ya da ses-görüntü dosyasından sadece birini almak istiyorsak ki yukarıda bahsettiğim editörleri kullananlar bilir düzenlemeden sonraki kayıt işlemi(render) çok zaman almaktadır.5-6 dakikalık bir görüntünün renderi 30dk ile 1 saat arasında değişebiliyor. Ama aynı işlemi Sony Cinescore programıyla yapmamız halinde render işlemi çok kısa sürede bitecektir. Yazılım esas itibariyle bir müzik editörü olmasına karşılık ki ben bu işlevini hiç kullanmadım [​IMG] video kesme, video bölme, videodan ses ya da görüntü alma videoya ses dosyası ekleme… vb. işlemlerini hızlı bir şekilde yapmamıza imkan tanımaktadır. Bu yazılımı tanıtmamdaki asıl amaçta zaten bu yani hızlı render. Eğer videoya yazı, geçiş efekti,vs..şeyler ekleyecekseniz bu yazılımla bunları yapamazsınız. Örneğin KPSS ya da ÖSS sınavına çalışıyorsunuz elinizde tarih dersinin görüntülü anlatımı olsun. Siz bu anlatım içerisindeki sesi yazılımla kısa sürede alarak mp3 çalarda ya da bir blutut kulaklıkla telefonda ya da bilgisayarınızda başka işlerle uğraşırken dinleyebilirsiniz. Veya elinizde bir görüntü var bunun sadece bir bölümünü paylaşmak istiyorsunuz hemen yazılımla bu kısmı kısa sürede alarak paylaşabilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmayayım. Yakın bir arkadaşım için iki kısa video hazırlamıştım. Sitede bize sunulan o kadar paylaşımın yanında belki hiç değeri olmaz ama yinede bir katkım olsun dedim. Videolar wmv formatında olup aşağıdaki linkten indirdikten sonra bir klasöre çıkartarak izleyebilirsiniz. Bu arada bu benim ilk sesli anlatımım eksiklikler için mazur görün. Yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. 2 parça halinde upload ettim. Toplam boyut yaklaşık 103 Mb.

Sony Cinescore Download

Part-1

Part-2

[​IMG]Bu resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuğa tıklayın. Resimin orjinal ölçüleri 819x588.[​IMG]

Bu Sayfayı Paylaş