Son sözümü usulca yüreğine bırakıyorum

'Ayrılık ve Yalnızlık Sözleri' forumunda NeslisH tarafından 18 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Son sözümü usulca yüreğine bırakıyorum konusu
    Hangisi gerçek, hangisi düş bu yaşanmışlıkların, fark edemiyorum artık.Bir vardın bir yoktun,ihtiyacım olduğunda yokluğun yoldaşım oldu,varlığını sorma istersen,cevapsız kalırım.Aslında cevabım var da,söylemesem daha iyi olur.Canın acır, kıyamam sana; suskunluğum bundan.

Sanki hiç benim olmamışsın ve ben tek kişilik bir oyunun sahnedeki yalnız oyuncusu gibiyim bu hikayede.Varlığına sevgine bu kadar açken,yokluğunla doyuruyorsun beni.Oysa ben sevmem hiç yalnızlığı bundandır ki yanımda olmanı istedim durdum.Son bir umut,gücümü toplayıp sana seslendikçe sesime sağır oldun,gözlerimi yoluna fener ettikçe,ben körüm göremiyorum dedin.

Düşünemediğin şeyler oldu,benim senden vazgeçebileceğim aklına gelmedi biliyorum.Gücüm yok sanırdım ben de,inandırmıştım kendimi bu yalana.Sensiz bu dünyanın anlamsız kalacağını,nefes alamayacağımı düşünüyordum.Körü körüne sana bağlanmaktan bıktığımda anladım,çocukça bir saçmalıkmış bahanelerim.Ve karar verdim,bahanelerin ardına saklananlardan olmayacağım ben.

Bir devrik bir cümle gibi darmadağın bıraktığın bu zavallı yürekle hayata neresinden,ne şekilde tutunurum bilinmez.Yükü ağır olan sevmelerin gölgesinde geçer mi bu nankör zaman,acıma ilaç olur mu takvimden düşen yapraklar.Senin yerini bir başkası alır mı,ben bir başkasını senin kadar sever miyim,bilmiyorum.Tek doğrum şu ki;bilinmezlikler varlığında oluşan zorluklardan daha kolay.

Bu aşk oyununun son perdesi sahneleniyor bu gece,sahnede yüreği yaralı bir kız son repliğini okuyor:

Demiştim ben sana;
    Zorlama sabrımı bu kadar,ben de insanım
    Gideni durdurmam,yolunda engel olmam
    Aşk ise aşk,kesip bir çırpıda atarım
    Son damlaları gözlerimden çabuk dön diye değil
    Bir daha gelmemen için akıtır
    Seni bu yürekten uğurlarım

Ruhun ruhuma yabancı,el gibisin artık bana
    Vazgeçiyorum düşlerimden,sonu gelmeyen özlemlerimden
    Gitmeler senin olsun,yokluğunda mutluluğu buldum
    Son sözümü usulca yüreğine bırakıyorum
    Yolun,bahtın gibi açık olsun…