Sivasspor'un '41 puan' sırrı...

'Diğer Takımlar' forumunda DilzaR tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sivasspor'un '41 puan' sırrı... konusu 'Biz bütçemizi 41 puana göre yapıyoruz...'

Yiğidolar, kıt imkanlarla trilyonluk takımları kıskandıracak bir başarıya imza atıyor. Geçen yılı 4. sırada bitiren Sivasspor, F.Bahçeli Carlos’un 3 yıllık ücretine denk gelen 15 milyon dolarlık kadrosuyla 15. haftayı lider kapattı.
    Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kanaltürk'te yayınlanan Telegol programına katılarak herkesi hayrete düşüren açıklamalar yaptı.

Uygun, "Bizim takımımızın toplam transfer maliyeti 15 milyon dolar. Biz sezon başında bütçemizi 41 puana göre yapıyoruz. 41 puan topladığımızda gelir ve giderimiz dengeleniyor. Bunun üstünde alacağımız her ekstra puan bize kazanç olarak dönüyor" dedi.

ŞAMPİYONLUĞA İNANIYORUM

Sivasspor'un bütün transfer maliyetinin F.Bahçe'ye gelen Güiza'nın toplam maliyetinin yarısı kadar olduğunun konuşulduğu programda, bu başarıda Başkan Mecnun Odyakmaz'ın politikalarının büyük payı bulunduğu da ifade edildi. Uygun, "Biz başkanımızda, futbolcu kardeşlerimizle ve halkımızla müthiş bir uyum içinde çalışıyoruz. Anadolu'dan bir takımın Türk hocasıyla şampiyon olacağına inanıyorum" dedi.

MEHMET YILDIZ’A İKİ TEKLİF VAR

Transfer söylentilerinden oyuncularının olumsuz etkilenmemesi için sürekli, "Bizde satılmayacak oyuncu yok" diye açıklama yaptığını da hatırlatan Bülent Uygun, "Mehmet Yıldız'a şu ana kadar bir Belçika'dan bir de Rusya'dan teklif var. İçeriden teklif yapılmadı. Buraya gelen yabancıların yaptığı işin 3 katını yapan Mehmet Yıldız'ın değerini kamuoyuna bırakıyorum" şeklinde konuştu.

Bu Sayfayı Paylaş