Sivas - Merkez - Kongre Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sivas - Merkez - Kongre Lisesi konusu Sivas - Merkez - Kongre Lisesi

Okul Adı:Kongre Lisesi

Adres:pULUR MAH. AHİ EMİR CAD. ÖĞRETMENEVİ YANI Merkez

Okul Müdürü:NEVZAT MALATYALI

Baş Müd. Yrd. :ALİ ERDOĞAN

Müd. Yrd. :4

Telefon :2212449

Fax :2237702

Vizyonu:Kongre lisesi'ni okul paydaşlarımızın (veli,öğrenci,çevre esnaf,sivil toplumkuruluşları,yüksek öğretim kurumları vb.)güç birliği ile, 1-Ülkemizin en iyi üniversitelerine her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren, 2-teknolojiyi çok yönlü kullanabilen, 3-Teknılojik donanıma sahip, 4-sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, 5-Okulumuzdan gurur duyan öğrencilerin yetiştiği güçlü bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyonu:Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş, kültürel ve manevi değerlerine saygılı, kendine güvenen, erdemli,düşünen,düşündüğünü ifade eden ve uygulayan, laik gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zeminhazırlamak ve onlara 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Okuldaki Bölümler:Şehir/ilçe Merkezine Uzaklığı :merkez

Başarılar:BAŞARILARIMIZ 2005-2006 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÖSS Yİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ AD SOYAD KAZANDIĞI ÜNİVERSİTE BÖLÜM YUNİS YILDIZ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK HANDAN KEPENEK CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ HUZUR ÖZER ANKARA ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK MEHMET ÖZKAYA DENİZLİ ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ B.GÖZDE OKATAN ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK EKREM BAHÇECİ CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ABDULLAH KAPUKAYA ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ AYDIN KOÇAK SÜTÇÜ İMAM ÜNİV. TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI YUNUS EMRE NAR ERCİYES ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ SEMANUR GÜNGÖR ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ GAMZE İNCE GAZİOSMANPAŞA ÜNİV. SINIF ÖĞRETMENLİĞİ FATMA HAYTA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ ŞAKİR BOZKURT CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ MATEMATİK RECEP KANDAL CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI MELEK GÖZE ANKARA ÜNİVERSİTESİ KAMU YÖNETİMİ FATMA EKERER CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT OSMAN KORKMAZ ABANT ÜNİV. ULUSLARARASI İLİŞKİLER YUSUF YILMAZER CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SOSYOLOJİ GAMZE PİŞGİN ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÇİN DİLİ VE EDEBİYATI

Okul Binası : BETONARME,KARKAS,3 KAT,22 DERSLİK,ERKEK PANSİYONU OKUL BAHÇESİNDE,KIZ PANSİYONU İSE DEMİRCİLERARDI MAHALLESİNDE,SPOR SALONU VAR.

Bu Sayfayı Paylaş