Sivas, Adana'da tekledi

'Diğer Takımlar' forumunda DilzaR tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sivas, Adana'da tekledi konusu [​IMG]

Geçen hafta G.Saray'ı devirerek liderliğini pekiştiren Yiğidolar, Kayserispor'la golsüz berabere kaldı. 5 maçlık galibiyet serisi son bulan Sivas, şampiyonluk yolunda da 2 puan kaybetti. Bilica ve Furkan kırmızı görünce 2 takım da karşılaşmayı 10 kişi tamamladı.

Süper Lig'in lideri Sivasspor, Kayserispor'un sahasının onarımda olması nedeniyle Adana'da oynanan karşılaşmada rakebiyle 0-0 berabere kalarak 2 puan kaybetti. Yağmur nedeniyle sahanın ağırlaşması ortaya konan futbolu etkilerken ilk yarıda büyük bir çekişme yaşandı. İlk 15 dakikasında hiçbir pozisyonun olmadığı maçın 2. yarısı biraz daha hareketlendi. Konuk Sivas galibiyet için değişiklikler yapıp oyunda üstünlüğü ele geçirirken Kamanan ve Balili girdikleri pozisyonlarda golü bulamadı.

BİLİCA, G.SARAY’A KARŞI YOK

Zirve yolunda çok önemli 2 puan kaybeden Sivas, 5 maçlık galibiyet serisini noktalamak zorunda kaldı. Ligin 2. yarısıyla birlikte Adana'da oynadığı 2. maçta da galibiyetle tanışamayan Kayseri ise ligin ilk yarısındaki maçta olduğu gibi maçı yine 10 kişi tamamladı. Sivas'ta kırmızı gören Bilica, G.Saray kupa maçında cezalı olduğu için forma giyemeyecek.

Tolunay’ı kutluyorum!

SİVASSPOR’un hocası Bülent Uygun hakemden yakınırken Tolunay Kafkas’a da gönderme yaptı. Genç çalıştırıcı, “Hakemler çifte standart uyguladı. Amaç şiş yansın kebap yanmasın, Adana kebabı yandı. Adanalılar futbol izleyemedi” dedi. Uygun, oyundan atılan Furkan’ı alnından öpen Kafkas'ı da eleştirerek, “Tebrik ediyorum seni Tolunay hoca” diye konuştu.

Uygun yüzüme söylesin

KAYSERİSPOR’un hocası Tolunay Kafkas, Bülent Uygun’un eleştirisine “Benim adetim kameralar karşısında birilerine bir şey söylemek değil, yüzüne söylemek. O bizim kim olduğumuzu çok iyi bilir. Ona söyleyin, biz kameraların karşısında değil yüz yüze söyleriz, hiç de çekinmeyiz. Oyuncuyu öpmem destek vermek amacıylaydı. Yoksa kimseyi sakatlasın diye öpmedik” cevabını verdi.

Bu Sayfayı Paylaş