Sinop - Merkez - Imam Hatip Lisesi Ve Anadolu Imam Hatip Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sinop - Merkez - Imam Hatip Lisesi Ve Anadolu Imam Hatip Lisesi konusu Imam Hatip Lisesi Ve Anadolu Imam Hatip Lisesi - Sinopta Bulunan Liseler

Halen eğitim ve öğretim gördüğümüz bu bina Sinop İmam-Hatip Lisesi yaptırma ve yaşatma derneği tarafından 1974 yılında tamamlandı. Aynı yıl Sinop Temel Eğitim II. kademe İmam-Hatip meslek dersleri ağırlıklı Ortaokul adıyla 9 öğretmen ve 165 öğrencisiyle hizmete açılmıştır. 1975–1976 öğretim yılında Sinop İmam-Hatip Lisesi olarak değiştirilmiştir.

1976–1977 öğretim yılında bir kısmı D.P.Y. olmuştur. Aynı yıl 45 parasız yatılı öğrenci alındı. 1977–1978 öğretim yılında 60 öğrenci 1978–1979 öğretim yılında 80 öğrenci ve daha sonraki yıllarda aynı sayıda öğrenci kabul edildi. 1996–1997 yılında ise bünyesine Anadolu İmam Hatip Lisesi açılmıştır.

Okulumuz Kaloriferli olup elektrik, su, kanalizasyon şehir şebekesine bağlıdır.9 Dersliğimiz vardır. Fizik-Kimya-Biyoloji laboratuarı tek bir birimde toplanmış olup müşterek olarak kullanılmaktadır. Araç-gereç yönünden hizmet alınabilecek kapasitededir.Kütüphanemiz 2032 kitaptan oluşmaktadır ,açık ve istifade edilmektedir.

15+1 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuarımız bulunmaktadır ADSL bağlantımız mevcuttur.Yatılı öğrenciler için ambar vardır.Arşiv için bir oda tahsis edilmiştir.Spor salonu yoktur. Ancak bahçede futbol, basketbol ve voleybol sahaları mevcuttur. Belletici odası vardır. Banyo, kooperatif ve hizmetli bekleme salonu bulunmaktadır. Bahçe 6.000 m2 dir. Kısmen çam,meyve ve kavak ağacı dikilmiş kuzey bölümü ve kuzey doğusu ihata duvarı ile çevrilmiş ve bahçe tel örgü içine alınmıştır.Girişte bir danışma kulübesi vardır.

Okulumuzda 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 16 öğretmen , destek personel olarak 1 ambar memuru ,1 teknisyen ve 3 hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuzda branşlara göre 2 Türk Dili ve Edebiyatı, 1 Matematik,4 Meslek Dersleri, 1 Beden Eğitimi ,1 Tarih,1 Coğrafya, 2 İngilizce,1 Rehberlik,1 Bilgisayar,1 Felsefe, 1 Arapça öğretmeni vardır.

Okulumuzda 78’i yatılı 134 öğrenci eğitim görmektir

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: IMAM HATİP LİSESİ VE ANADOLU I.H.LİSESİ
    Adresi: GELİNCİK MAH. SANAYİ SOK. NO:19 57000/SİNOP
    Telefon Numarası: 3682612978
    Faks Numarası: 3682612913

http://www.sinopimamhatiplisesi.com

Bu Sayfayı Paylaş