Sinop - Gerze - Gerze Anadolu Teknik Lisesi Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sinop - Gerze - Gerze Anadolu Teknik Lisesi Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi konusu Gerze Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi - Sinopta Bulunan Liseler

Okul, ilk önce 80 kapasiteli sabit pratik sanat okulu olarak düşünülmüş, Müteahhit Zühtü PEKŞEN tarafından 6.500.000.- Lira keşif bedeli ile 03/11/1975 tarihinde inşaatına başlanmış ve 28/04/1978 tarihinde geçici kabulü, 28/05/1979 tarihinde ise kesin kabulü yapılmıştır. Endüstri Pratik Sanat Okulu olarak Elektrik-Ağaç İşleri ve Motor Bölümleriyle 1977-1978 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir. 1979-1980 ders yılına kadar aynı şekilde devam etmiştir. 1979-1980 eğitim-öğretim yılında Ağaç İşleri Bölümü ile Endüstri Meslek Lisesi' ne dönüştürülmüştür. Pratik Sanat Okulu olarak devam eden Elektrik ve Motor Bölümleri öğrenci yetersizliğinden 1980-1981 yılında Motor, 1982-1983 yılında da Elektrik Bölümü kapatılmıştır.
    Okulda tek bölüm olan Ağaç İşleri Bölümü'ne çevrenin yeterince ilgi göstermemesi okulun tamamının kapanmasına doğru gitmekte iken 1984-1985 eğitim-öğretim yılında Endüstri Meslek Lisesi' nin Elektrik Bölümü faaliyete geçmiştir. 1984-1985 yılından itibaren açık olan Ağaç İşleri Bölümü'ne 1990-1991 eğitim öğretim yılının sonrasına kadar öğrenci kaydı yapılamamıştır.
    1991-1992 eğitim-öğretim yılında Mobilya ve Dekorasyon Bölümü'ne yeteri kadar öğrenci alınarak bölüm çalışır hale getirilmiştir. Aynı yıl okulumuz bünyesinde Muhasebe Bölümü açılarak okulun adı Çok Programlı Lise' ye dönüştürülmüştür. Bu öğretim yılından bu yana Mobilya ve Dekorasyon Bölümü ile Elektrik Bölümü'nün öğrenci sayıları eşit olarak yürütülmektedir.
    1999-2000 eğitim-öğretim yılında okulumuz bünyesinde Metal İşleri Bölümü açılmıştır.
    2004-2005 eğitim-öğretim yılında Bilgisayar Yazılım Bölümü açılmıştır. 2006-2007 eğitim öğretim yılından itibaren okulumuz tekrar Endüstri Meslek Lisesi'ne dönüştürlmüş olup yine aynı eğitim öğretim yılında okulumuza Teknik Lise Bilişim Teknolojileri alanı açılmıştır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: GERZE ANADOLU TEKNİK LİSESİ, TEKNİK LİSE VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
    Adresi: GERZE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
    Telefon Numarası: 3687181354
    Faks Numarası: 3687183821

Gerze Anadolu Teknik Lisesi,Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

Bu Sayfayı Paylaş