Sinop - Boyabat - İmam Hatip Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sinop - Boyabat - İmam Hatip Lisesi konusu İmam Hatip Lisesi - Sinopta Bulunan Liseler

Boyabat İmam Hatip Lisesi ilk olarak 10.10.1968 tarihinde, şimdiki hükümet binasının karşısındaki bina ile Özel İdare binasının arasındaki bir yerde eski bir binada geçici olarak açılmıştır. O binanın eski olması nedeniyle eski Kız Meslek Lisesi, şimdiki Ticaret Meslek Lisesi binasında 2 yıl eğitim ve öğretim yaptıktan sonra, İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Öğrencilerini Koruma Derneğince yaptırılan şimdiki binamızda 29.10.1970 tarihinde eğitim ve öğretime geçilmiştir. Okulumuzun ilk müdürü rahmetli Hakkı MAVİŞ 'tir.
    Binamızın mülkiyeti Boyabat İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Öğrencilerini Koruma derneği mülkiyetinde iken 29.06.1982 tarihinde hazineye, dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığına hibe olarak devredilmiştir.

Okulumuz dört kattan oluşmaktadır:
    Zemin katta
    Müdür ve Müdür Yardımcısı Odaları, Memur Odası, Hizmetliler Odası, Fotokopi Odası, Çok Amaçlı Salon ve Kantin, Çamaşırhane, Arşiv Odası ve Nöbetçi Belletici Öğretmen Odası.
    1. katta
    Öğretmenler odası, 2.Bilgisayar Laboratuvarı, Uygulama Mescidi, Kız Öğrenciler WC Lavabo ve Mescidi, 1.Bilgisayar Laboratuvarı, Projeksiyon (Data-Show) Odası, Dil (Arapça, İngilizce) Sınıfı, Öğretmen Çay Odası, 9-B-Anadolu, 9-A-Anadolu ve 9-A Sınıfları
    2. katta
    11-B, 12,A, 11-A, 10-B ve 10-A Sınıfları, Kütüphane, Tarih ve Coğrafya Sınıfları, Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuarı, Sınava Salonu, Revir
    3. katta
    D.P.Y. Yatakhaneleri bulunmaktadır.

Yemekhane bahçedeki diğer binanın alt katında yer almaktadır. Okulumuz kaloriferli ve güneş enerjisiyle su ısıtma sistemlidir. Bahçemiz 4.198 m², binamızın alanı ise 1000 m²’ dir.
    Okulumuzun 1973 yılında açılan Devlet Parasız Yatılı Pansiyonunda 130 öğrenci barınmaktadır.
    Okulumuz bünyesinde 2008-2009 öğretim yılından itibaren 2 şube olarak Anadolu İmam Hatip Lisesi kısmı da açılmıştır.
    Okulumuz ilk mezunlarını 1974-1975 öğretim yılında vermiştir. 1975-2008 yılları arasında okulumuzdan toplam 2080 öğrenci mezun olmuştur.
    2008-2009 Öğretim yılında 8 derslikte 142 erkek, 23 kız toplam 165 öğrenci ders görmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: İMAM HATİP LİSESİ
    Adresi: BOYABAT IMAM HATIP LISESI
    Telefon Numarası: 3683151173
    Faks Numarası: 3683152004

BOYABAT ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Bu Sayfayı Paylaş