Sinancılar İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sinancılar İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir konusu Sinancılar İlköğretim Okulu Hakkında - Sinancılar İlköğretim Okulu Tanıtım - Sinancılar İlköğretim Okulu Resimleri - Sinancılar İlköğretim Okulu İletişim

Sinancılar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Kemalpaşa - Turgutlu eski İzmir karayolu üzerinde, Bağyurdu'na dört km, Kemalpaşa İlçesine 23 km ve Turgutlu'ya 9km uzaklıktaki Sinancılar Köyü'nde bulunmaktadır. 1974 yılında yapılan ve halen hizmet verilen üç derslikli okul binasına ek olarak 2004 yılında dokuz derslik daha yapılması ile derslik sayısı on ikiye ulaşmıştır.

Okulumuz 1999-2000 öğretim yılında Sarılar İlköğretim Okulu ile birleşmiş ve 2004 / 2005öğretim yılında Sarılar İlköğretim Okulu'ndan ayrılarak kendi binasında bağımsız bir okul olarak eğitim - öğretim vermeye başlamıştır.
    2004-2005 öğretim yılında okulumuz sekiz sınıf bir iş-teknik atölyesi, bir kütüphane, bir okul kooperatifi ve çeşitli ağaçlarla donanmış bahçesindeki oyun alanlarıyla öğrencilerine modern bir eğitim ortamı sunmaktadır.
    Okulumuzun 46 erkek,41 kız olmak üzere 87 öğrencisi bulunmakta,Bir okul müdürü,müdür yardımcısı ve 7 kadrolu öğretmeni mevcut olup,görevlendirilen 1 sözleşmeli ve 5 ücretli öğretmenle hizmet vermektedir.

Öğrencilerimizi bilgi yönünden orta öğretim kurumlarına hazırlamaya çalışırken, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle de yeteneklerinin ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Okulumuz, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da modern eğitim öğretim anlayışı ile hizmet vermeye devam edecektir.

Okulumuzun içinde bulunduğu köy yeşillikler içinde ve eğitime karşı duyarlıdır.Genelde geçim kaynağı olarak çalışanı çoktur. Bunun yanında Özellikle kiraz,zeytin,üzüm yetiştirilir.Besi hayvancılığı (büyükbaş,küçükbaş) yapılır.Az da olsa hindi besiciliği yapılır.Bünyesinde bir sulama kooperatifi kurulmuştur. Sinancılar Köyü 300 haneden meydana gelmekte ve yaklaşık 750 nüfusu vardır.

Sinancılar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kemalpaşa
    Okulun Telefonu: 2328842423
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: SİNANCILAR KÖYÜ 35174
    Okulun Web Adresi:
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok