Sezen Aksu çocuklar için sahneye çıktı

'Müzik Haberleri' forumunda Siraç tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sezen Aksu çocuklar için sahneye çıktı konusu
    Sezen Aksu çocuklar için sahneye çıktı

Minik serçe, sahnede bu kez de çocuklar için devleşti. Sezen Aksu, en güzel şarkılarını Darüşşafakalı çocukların yararına söyledi. Maslak'taki TİM Show Center’da düzenlenen gecenin tüm geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ne "Eğitimle Değişen Yaşamı"ı desteklemek için bağışlandı.

Darüşşafaka’nın Eğitimle Değişen Yaşam misyonu Sezen Aksu’nun anlamlı desteği ile güç buldu. Sezen Aksu, Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında babası hayatta olmayan ve olanakları yetersiz burslu öğrenim gören 830 çocuğun hayallerine köprü olmak için sahneye çıktı.

Babasız büyüyüp, yıllar önce Darüşşafaka'dan aldıkları burs sayesinde eğitimlerini tamamlayabilen, Darüşaşafa Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Karpat gece ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

Yıldırım, "Biz çocuklarımızı toplumun dibinden alıp, tepesine çıkartıyoruz. Bizde karşınızda duran iki insan bunun örneklerini yaşadık ve yaşıyoruz. Bu yönden de Sezen Aksu mesleğinde tepelere çıkmış ve zirvede yerini korumasını bilen biri olarak bizim çocuklarımızında idolüdür" diye konuştu. Biletlerin tamamının satıldığını belirten Yıldırım, Sezen Aksu'nun misafirleri dahil herkesin ücret bedelini ödeyerek geldiğini söyledi.

Yıldırım, "Darüşşafaka Cemiyeti halkın destekleri ile halk çocuklarını eğiten, onların yaşamlarını değiştiren, 145 yıldan beri süren bir halk hikayesi. Sezen Aksu da halkın gönlünde taht kuran bir sanatçımız. Halkın sanatçısı ile 145 yıllık halk hikayesi bu gece buluşuyor. Bu bakımdan bu geceyi fazlası ile önemsiyoruz. Sezen Hanım'ın çocuklarımıza bu akşam verdiği destek ile bizim için yeni bir açılımada öncülük yaptığını düşünüyoruz. Burdan alacağımız gelir, bize önemli bir katkıda bulunacak ama sağlayacağımız gelirden çok Sezen Aksu'nun Darüşşafaka misyonuna destek vermesi daha önemli. O bakımdan biz bu desteği rakamlar ile ölçmek istemiyoruz" dedi.

Karpat ise, "Sezen Aksu çok saygı değer ve nazik bir insan. Bir yıl önce bir ortamda kendisi ile tanıştım ve anlattım vakfımızı. Tabii yaparız dedi. Zaten Sezen Aksu, Türkiye'den UNESCO'nun temsilcisi. Aynı zamanda çocuklar ile ilgili birçok konuya destek veriyor. 850 tane çocuk var. Bunların hepsi babasız ve maddi durumları çok bozuk olan çocuklar. Tabii bundan inanılmaz bir heyecan duyuyorlar" diye konuştu.

400 biletin özel olarak, 300 YTL taban fiyattan açık arttırma ile diğer bin 400 biletin ise 50 ve 150 YTL'den satıldığı konseri toplam bin 800 kişi izledi.

Konserde elde edilen gelirin tümünün Darüşşafakalı çocukların eğitim masrafları için harcanacağı bildirildi.

Yapılan sınavla öğrenci kabul eden Darüşşafaka Eğitim Kurumları, öğrencilere iyi bir öğrenim vermenin yanı sıra onları hayata hazırlamak ve kültürel yönden zengin kılmak amacıyla sosyal etkinliklere de önem veriyor. Dördüncü sınıfta Darüşşafaka ailesine katılan çocuklar, üniversiteyi bitirip yetişkin birey olana kadar Darüşşafaka tarafından destekleniyor.

Bu Sayfayı Paylaş