Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Hakkında - Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Tanıtım - Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Resimleri - Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu İletişim

Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1935 tarihinde Sevinç Köyü İlkokulu olarak eğitim öğretime başlamıştır.Okul binası ilk olarak ahşaptan inşa edilmiş ve bir derslikten oluşmaktadır.Okulumuz bu yıllarda tek öğretmenle eğitim öğretime devam etmiş ve ilk öğretmeni Rıfat DAĞÜRKÜTEN olmuştur.Daha sonraki yıllarda öğretmen kadrosu öğrenci sayısına bağlı olarak artarak devam etmiştir.

1969 yılında Alpu yolunun paraleline 3 derslikten oluşan bir bina inşa edilmiş 1.sınıf tekli 2 ve 3. sınıflar ile 4.ve 5.sınıflar birleştirilmiş sınıflı eğitim ve öğretime uzun süre devam etmiştir.

1994 yılında Behiç AKAYDIN 3 derslikli binaya 2 derslik daha yaptırmış bu dönemden sonra okul tekli öğretime geçmiştir. Behiç AKAYDIN’ın okulumuza yaptığı bu katkıdan dolayı ismi okulumuza verilmiş bu tarihten itibaren okulumuzun adı Sevinç Behiç Akaydın olarak değişmiştir.

2004 yılında 8 derslikli binanın yapılmasıyla okulumuz şu an bulunduğu binanın A Bloğuna kavuşmuştur.O dönemde bu bina taşıma merkezi olarak 250 öğrenciye hizmet vermiştir.

2008 yılında okulumuza 9 derslikli ek bina yaptırılmış böylece okulumuz bugünkü B Bloğuna kavuşmuştur.

Okulumuzda A ve B olmak üzere 2 bloktan oluşmaktadır.2 blokta toplam 17 adet (18-33 kişilik) derslik,Müdür odası,Müdür Yardımcısı odası,memur odası,çok amaçlı salon,fen ve teknoloji dersliği,spor odası,hizmetli odası,araç gereç odası,kütüphane,bilişim sınıfı,arşiv odası,öğretmenler odası bulunmaktadır.

Okulumuzda şu an 19 personel görev yapmaktadır.Okulumuzda toplam 322 öğrenci bulunmaktadır.

Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2224353089
    Okulun Faksı: 2224353089
    Okulun Adresi: SEVİNÇ MAH.
    Okulun Web Adresi:
    http://sevinc.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: http://968645.meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Ender ÇETİN
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuz Sevinç Mahallesinde Alpu ilçesi yolu üzerinde olup okulumuz ile Eskişehir Valiliği arasındaki mesafe 16 km'dir.Mahallemize ulaşabilmek için Alpu,Beylikova,Mihalıçcık ilçelerinin otobüsleri;Osmaniye belediyesinin minibüsleri ve Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma araçları ile mahallemize ulaşım çok rahat olarak sağlanmaktadır.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Sevinç Behiç Akaydın İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş