Sevgilime dedim ki:

'Dini Resimler' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sevgilime dedim ki: konusu

"Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla”

Her kim Rahman olan Allah'ın zikrinden yüz çevirirse biz ona bir şeytan musallat ederiz Artık o şeytan onun yakın dostudur

Şüphesiz ki bu şeytanlar onları yoldan çıkarırlar Onlar da kendilerinin doğru yolda olduklarını sanırlar

Zuhruf Suresi: 36-37

Nerede olursan ol Allah’a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin İnsanlara karşı güzel ahlakın gereğine göre davran

Hz Muhammed (sav)

Aşkta içki, ancak ölümsüzlük şarabını içmektir Aşkta yaşamağa, canlanmaya delil, ancak can vermektir Sevgilime dedim ki: "Seni tanıyayım da ondan sonra öleyim" Sevgilim: "Beni tanıyana, ölüm yoktur" diye cevap verdi

Hz Mevlâna Muhammed Celaleddin-i Rûmî (ks)

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve kalplerimizin gizli niyetlerini, uzuvlarımızın hareketlerini, gözlerimizin işaretlerini ve dillerimizin konuştuğu sözleri sevabını gerektiren şeylerle ilgili kıl ki, mükâfatını hakkedecek bir iyiliği kaçırmayalım; cezalandırmanı gerektirecek bir kötülüğü de işlemeyelim

Âmîn Âmîn Âmîn...

"Alıntı..."

Bu Sayfayı Paylaş