sevgili bir kulun Rüyası!!!!!

'İslami Kıssalar & Hikayeler' forumunda Mavi_Sema tarafından 7 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    sevgili bir kulun Rüyası!!!!! konusu sevgili bir kulun Rüyası!!!!!

Allah'ın sevgılı kullarından biri bir rüya görür,rüyasında kendisine şöyle denir:"Sabah olunca karşına ilk çıkanı ye,ikinci çıkanı sakla,üçüncü çıkanındileğini kabul et,dördüncü geleni üzme,beşincide kaç!" Sabah oldu,dışarı çıktı Yola koyulup gittiKarşısına bir dağ çıktıBu koca dağı görünce şaşırdıKendi kendine şöyle dedi:"Rabbim bana bunu yememi emrettin Rabbim bana gücümün yetmeyeceğişeyi emretmez"onu yemeye karar verdıdağa dogru yuruduyaklastıkca dag küçüldütam yaklaştıgı zaman koca dag bır lokmaya donustuonu tutup yedi baldan tatlı bulduAllah'a hamd etti,yürüyüp gittikarşısına altından bir leğen cıktışöyle dedi:"Rabbim bunu da saklamamı emrettti" bir cukur kazdı,onu gömdüyürüdü,az gittikten sonra dönüp baktı legen toprak yuzune cıkmıstıgeri döndü tekrar gömdübiraz gitti,baktı yine çıkmış,bir daha gömdü,yine toprak üstüne cıktıkendi kendine"ben emredileni yaptım!"diyerek bırakıp gitti karsısına bir kus cıktıpeşinden bir sahin onu kovalıyordukuş ona söyle dedi:"ey Allahın sevgili kulu,beni saklabana yardım et"onu aldı koynuna sakladıpeşinden sahin geldi,şöyle dedi:"ey Allahın sevgili kulu ben acımsabahtan beride bu kusun peşindeyimonu yakalamak istiyorumkısmetime engel olma"kendi kendine adam söyle dedi:"üçüncünün dileğini yapmam emri verildi,yaptımdördüncüyü üzmemem emredildi şimdi ne yapacağım?"bu işe şaştısonra bıcak aldı,kendi uyluğundan bir et kesti,şahine attı,o da kapıp kaçtıkuşu saldısonra yürüyüp gittikokmus leş gördü onuda bırakıp kactıaksam olunca su duayı yaptı:"Ya Rabbi! emrini yerine getirdimbu işlerin manası neyse bana bildir"sonra rüyasında şöyle anlatıldı:"birinci görüp yediğin öfkendirönce koca bır dag gıbı görünür,sabırla yutulursa baldan tatlı olurikincisi:ıyı amelinidirne kadar saklarsan sakla,yine meydana cıkarüçüncüsü:sana bırakılan emanettirona hıyanet etme!!dördüncüsü bir ınsanın sana dileği ulaşırsa onu yerine getiristerse sana lazım olan bişey olsunbeşincisi gıybettirinsanların gıybetini edenlerden kaçŞüphesiz herseyi bilen Allah'tır"

Bu Sayfayı Paylaş