Ses Şiddeti ile Uzaklık Arasındaki İlişki Nedir?

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda Mavi_inci tarafından 14 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ses Şiddeti ile Uzaklık Arasındaki İlişki Nedir? konusu Ses Şiddeti ile Uzaklık Arasındaki İlişki Nedir?

Ses Şiddeti ile Uzaklık Arasındaki İlişki

Sesi ses kaynağına yakınken daha iyi duyarız. Sınıfta bir arkadaşımızla yan yana duralım ve arkadaşımız sıraya vursun. Sonra sınıftan dışarıya çıkalım, arkadaşımız tekrar sıraya vursun. Sıraya ikinci kez vurulduğunda çıkan sesi ya çok az duyarız ya da hiç duyamayız. Çünkü sesin şiddeti, ses kaynağının uzaklığına göre değişir.
    Sizden uzakta bulunan bir arkadaşınıza seslendiğinizde sesinizi ona duyuramazsanız ellerinizi ağzınıza megafon şeklinde toparlar tekrar seslenirsiniz.
    Böyle yaptığınızda ses dalgaları sağa sola yayılmadan hareket ettiğinden sesinizi arkadaşınıza duyurabilirsiniz. Sesin şiddetini yükseltmek için megafon, hoparlör gibi araçlar kullanılır.

2. çok güzeL öğretmenimiz bu soruyu ödev verdi bende burdan kopya çektim süper kopya

3. öğretmenimiz bu konuyla ilgili bir ödev verdi ben buradan baktım çok iyiydi

4. saol gadaş ödevdi kopya çektim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. çok teşşşşşşşşşşşşşşeeeeeeeekkür ederim

6. öğretmen ödev vermişti çok işime yaradı bunu yazana çok çok teşekkürler.

7. çokk sağollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll kopya çektim işime yaradı

8. saol adamım perf yaptım.

9. Cok işime yaradı sağolllll

10. çok güzel bir site sal

11. teşekkürlerrrrrrrrrrrrrrr işime yaradı :))

12. işime yaradı sağol ♥♥

13. ççççççççççççççççoooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkk teşekkür ederim öğretmen ödev vermişti salun

14. Ses şiddeti Uzaklık ara

15. Cok guzelbir yer kopya cektim haaaaaahaaa

16. Yakındaki arkadaşımız sıraya vursun ses şiddeti çok Gülşen gelir

17. çok güzel tşkr iyi bir site

18. ödevdi burdan yaptım

19. ya süperdi öğretman abuk subuk bi ödev verdi grup odevi bende burdan baktım süperdi kim yazdıysa ellerine sağlık onun süper yani anlayacağınız

20. çok güzzzzzzzel bir site.

Bu Sayfayı Paylaş