Serince İlköğretim Okulu Of Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Serince İlköğretim Okulu Of Trabzon konusu Serince İlköğretim Okulu Hakkında - Serince İlköğretim Okulu Tanıtımı - Serince İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Serince İlköğretim Okulu Resimleri

Serince İlköğretim Okulu Trabzon Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Serince İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Serince İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Serince İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Serince İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: SERİNCE İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Serince llköğretim Okulu

Telefon Numarası: 4627815021
    Faks Numarası: 4627815021

SERİNCE İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ

Okulumuzun inşaatı 1961 yılında tamamlanarak 1 derslikli olarak eğitim öğretime açılmıştır. Daha sonra 1 derslik yeterli olmamış ve 1963 yılında okula 2 derslik daha ilave edilmiştir. 1969 yılında şiddetli bir rüzgar okulun çatısını uçurmuş ve yeniden yapılmıştır. 1990 yılında ise okul iyice eskimiş ve çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Bunun üzerine eski okul yıkılarak arsa yeniden düzenlenmiş ve 4 derslikli bir bina yapılarak 1992-1993 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. Bu okul 5 sınıf öğretmeni ile 1. sınıftan 5.sınıfa kadar eğitim öğretim yapmaktaydı. 1995-1996 Yılından itibaren; Kavakpınar, Yanıktaş, Yemişalan-Karşıyaka ve Ağaçbaşı köylerinin 1-5. sınıf öğrencileri için merkez okul haline gelmişti. Bölgenin ikinci kademe öğrencileri ilçeye taşınmaktaydı. 2005-2006 Eğitim öğretim yılına kadar da bu böyle devam etti. 2004 yılında bu okul da yıkılarak, yerine, İrfan GÖKTAŞ�ın kurucu müdürlüğünde, bölgenin merkezi olabilecek 8 yıllık eğitim veren şimdiki okul binası yapılarak 2005-2006 eğitim öğretim yılında hizmete açıldı. Okulumuzda şu anda 136�sı 7 farklı köyden (Sugeldi, Kavakpınar, Yanıktaş, Ağaçbaşı, Yemişalan Karşıyaka, Sefaköy, Çukurova) taşımalı olarak gelen toplam 191 öğrenci bulunmaktadır. Bunun dışında 15 öğrencilik anasınıfımız da 2005-2006 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.

25/04/2008
    Necmettin SÖKÜLMEZ
    Okul Müdürü

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş