Seraks Sayı Oyunu 1.0 İndir

'Ücretsiz Oyunlar (Free)' forumunda Siraç tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Seraks Sayı Oyunu 1.0 İndir konusu Seraks Sayı Oyunu 1.0

Sürüm : 1.0

Boyut : 412 Kb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : Serol Aksel

Tanıtım:
    Seraks, sayılar ile oynanan Sudoku benzeri türk yapımı bir zeka oyunudur.

Oyunda amaç 3x3 karelerden oluşan 9x9 luk karede, yukarıdan aşağıya, soldan sağa ve 3x3 lük karede program tarafından istenilen sayı toplamını bulmaktır.

Oyuna başlamadan önce ulaşmanız gereken toplamın kaç olacağını 15 ile 100 arasındaki sayılardan birini seçerek belirleyebilirsiniz.

Oyunda ayrıca 25 ile 80 arasında değişen zorluk derecesi bulunmaktadır. Program bu zorluk derecesine göre sizin için sayıları karelere yerleştirir. Geriye kalan sayıları sizin tamamlamanız gerekmektedir.

Boş kareleri dilerseniz üzerine gelip klavyeden sayı girerek ya da dilerseniz sol tarafta bulunan sayı kutucuğundan yazmak istediğiniz sayının üzerine tıklayarak doldurabilirsiniz.

Ulaşılması gereken toplam sayıyı aştığınızda o toplamı gösteren kutu kırmızıya döner, bu o satır ya da sütundaki sayıları eksiltmeniz gerektiğini gösterir.

Oyun açıkken aynı zamanda yardım menüsünü de görüntüleyebilir ve bu sayede ilk aşamada oyunu daha çabuk kavrayabilirsiniz.

Sayılar ile uğraşmayı sevenler ve bu tip beyin egzersizlerinden hoşlananlar için eğlenceli bir yazılım.

Visual Basic programlama dilinde yazılmış olan bu program küçük boyutuyla sisteminizi rahatsız etmez.

Seraks Sayı Oyunu 1.0

Bu Sayfayı Paylaş