Senna: 'Ferrari dışında tüm takımlarla konuşuyorum'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Senna: 'Ferrari dışında tüm takımlarla konuşuyorum' konusu GP2'nin önde gelen pilotlarından Bruno Senna şu ana dek Formula 1 takımlarıyla herhangi bir anlaşma imzalamadığını belirtti.

GP2 serisinde ikinci sırada bulunan Brezilyalı sürücü, Scuderia Toro Rosso ile sözleşme imzaladığı, BMW Sauber'le uzun dönemli bir opsiyonu görüştüğü ve McLaren Mercedes'in test pilotluğu teklifini kabul ettiği şeklinde medyada çıkan haberleri yalanladı.

Senna, "F1'de imza açısından herhangi biriyle yapılmış kesinlikle hiçbir şey yok. Bu konuda herhangi bir görüşme bile olmadı. Öncelikli olarak benim için en iyi opsiyonların neler olduğunu bilmem lazım. Ondan sonra görüşmelere başlayabiliriz. Fakat bu aşamada en iyi opsiyonları araştırıyorum" dedi.

Senna bununla birlikte kendisinin ve menajerinin gelecek için muhtemel görevler konusunda, Formula 1'deki takımlardan dokuzuyla temas halinde olduğunu kabul etti.

Senna, "Şu an yapmam gereken şeyleri yapıyorum, yani F1 padokundaki doğru insanlarla konuşuyorum. Gelişmeler nasıl olur göreceğiz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki, konuşmadığım tek takım Ferrari. Benim için henüz gerçekçi bir opsiyon değil" diye konuştu.

Kısa veya uzun vadede kendisi için en iyi opsiyonun ne olduğu konusunda birçok kimseyle konuştuğunu kaydeden Senna, "Şu an, gelecek yıl için veya 2010, hatta 2011 için birşeyler yapmanın bir anlamı yok. GP2'de durum çok iyi görünüyor olabilir, çünkü insanlar 'GP2'de çok iyi görünüyorsun. Kesinlikle F1'e gidersin' diyorlar. Gerçekten mi, nereye, nasıl? Kendime bunun için bir alan oluşturmalıyım, iyi bir alan..." dedi.

Brezilyalı genç sürücü ayrıca, gelecek sezon için yarış aracına geçememesi halinde zirvedeki takımlardan birinde test pilotluğu görevi üstlenmesinin de ihtimal dışında olmadığını belirtti.

Bu Sayfayı Paylaş