Seni Seviyorum?

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda RiVeR_Nn tarafından 20 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. RiVeR_Nn

RiVeR_Nn Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Seni Seviyorum? konusu Seni Seviyorum?

S.A
    insan hayatını idame ettirmek için gıdalara muhtaçtır. vucudun gıdaları maddiyattır. ruhun gıdası ise sevgi ve aşkdır. nasıl ki yeme yemeden yasanmaz ise sevgisizde yasanmaz ve insan sevdiğini sevgilisine bir şekilde isbatlamaya ona göstermeye çalışır. eger karşı cinsten birini seviyor ise ona güzel sözler söyler, hediyeler alır, süprizler yapar velhasıl bir şekilde sevgisini göstermeye çalışır. bir sevgiyi anlatmak için hiç bir zaman seni seviyorum demek yetmez sevgi daha fazlasını ister ve hak eder.düşünü sevdiğiniz her dağim size bir papagan gibi seni seviyorum dese önce hoşunuza gider bir müddet sonra sıkılırsınız ve o kelimede anlamını yitirir ve sanki sıradan bir şeymiş gibi olur. işte bunun için sevdiğimiz sevgilimize bir şekilde gösteririz.
    onun için güzel giyinir onun için kokular sürer onun için çalışır çabalarız tek amacımız vardır karşımızdakine sevgimizi isbatlamak.
    peki ey başta aciz nefsim olmak üzre degerli kardesim şu dünyada sevginin sadece dille söylemekle olmadıgını bilirsin de sevgiline sevdiğini göstermek için kırk takla atarsında. Rabbine sevgin, göstermek için neden bir şey yapmassın yoksa (haşa) o senin sevdiğinden dahamı kıymetsizdir.ey aciz nefsim ve nefislerimiz Elhamdurullah Müslümanım demekle ne kadar Müslüman olunuyor düşündünüz mü. Allah ım seni ve sana ait olan her şeyi seviyorum derken ne kadar samimiydiniz. peki Rabbinize sevginizi göstermek için ne yaptınız. sevgilinizle buluşmaya giderken hazırlandıgınız kadar Rabbinizin karşına çıkarken yani namaz kılarken hazırlandınız mı yoksa pjamalarınızla kirli elbiselerinizle mi çıktınız Rabbınızın karşına.peki ey aciz ve biçare nefsim he böyle yapıp hemde nasıl Müslümanım dersin ve başın dara sıklıştıgında hangi yüzle Rabbine el açarsın hiç mi utanmazssın.
    işte kardeşlerim demekki Müslümanım demekle Müslüman olunmuyor.tıp ki seni seviyorum demekle sevgi olmadıgı gibi. ama burada öyle bir ince çizgi varki Ayet-i Kerime ne diyor bakın ''SİZ EN ÇOK NEYİ SEVİYORSANIZ O SİZİN İLAHINIZDIR'' işte bu ince çizgi nefsim dahil bir düşünelim dünyalıklarımı çok seviyoruz yoksa dünyanın sahibini mi...
    ALLAH A EMANET DUA İLE
    kendi kalemimden
    her ne sürçü lisan ettiysek af ola GÖLGE

Bu Sayfayı Paylaş