Sen...

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 24 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Sen... konusu [​IMG]

Uzun zaman oldu kağıda dökmeyeli içimi. Çok çabaladım, yapmak istedim ; engel oldu yüreğim istemedi kalemi kağıdı.Korktu beklide!Geçen onca zamana rağmen…
    Yeni bir defter, yeni bir kalem, temiz bir sayfa. Sıfırlamak istermişçesine her şeyi dönüp bakmak istemeden geriye. Yaşamak istiyorum…Gün sayıyorum; askerin tezkeresini beklemesi gibi.O gün gelecek mi bilmiyorum!Yine deniyorum.Gece gözlerimi kapatıp hayalinle uykuma dalıp uyandığımda bir parçanla uyanmaya o kadar alıştım ki.”Neden bu kadar çok uyuyorsun?” diye soranlara yorgunluktan diye geçiştiriyorum. İtiraf edemiyorum ki seni ne kendime ne de onlara!
    Dışarıda güneş var benimse içim üşüyor anlamsızca. Titriyor kalbim. Yalnızlığından olsa gerek. Oysa herkesi ısıtan güneş bana lapa lapa yağıyor. Sonsuz bir uyku istiyorum.Sadece sen ve ben…Hiç bir şey yapmadan gözlerimizde boğularak…
    Odamı düzeltmek için geliyorum eve. Usulca yaklaşıyorum dağınık odamın kapısına. Sensizliğimin her anına uzanan romanlarıma uzanıyorum evvelce. Arkasından Atilla İlhanlara , Nazım Hikmetlere , Ümit Yaşar’a ve daha nicesine…Rafımı boşaltıp sırasıyla diziyorum onları.Her sayfası benden bir parça içeriyor.Her yaprağında gözlerimden bir damla taşıyor.Son olarak yerde kalan dosyama uzanıyorum ; bitti diyorum.Arasından bir sayfa düşüyor ayak ucuma.İçinde bir resim önce kağıda bakıyorum.Necip Fazıl çıkıyor bu sefer karşıma el yazımla yazılmış mısralarıyla…

Ne hasta bekler sabahı,
    Ne taze ölüyü mezar.
    Ne de şeytan, bir günahı,
    Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
    Yokluğunda buldum seni;
    Bırak vehmimde gölgeni,
    Gelme, artık neye yarar?

Akan her damla yaşım sel oluyor.Durduramıyorum onları engellemek istiyorum delicesine.Başardığım sandığım anda resmi hatırlıyorum.Usulca çeviriyorum.Bittiğimi anlıyorum görüyorum.Dizlerimin bağı çözülüyor sanki taşıyamıyor bedenimi.Titreyen ellerim inatla bırakmıyor resmi bırakamıyor…Düşüyorum yere kalkmaya çabalayamıyorum istemsizce engelliyor vücüdumun her hücresi.Boğuluyorum hıçkırıklarımda.Görebildiğim tek şey sadece resimdeki
    SEN…

Bu Sayfayı Paylaş