Selcuklu İlköğretim Okulu Bilgileri Seydişehir Konya

'Konya Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 25 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Selcuklu İlköğretim Okulu Bilgileri Seydişehir Konya konusu Selcuklu İlköğretim Okulu Hakkında - Selcuklu İlköğretim Okulu Tanıtım - Selcuklu İlköğretim Okulu Resimleri - Selcuklu İlköğretim Okulu İletişim

Selcuklu İlköğretim Okulu Konya Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Selcuklu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Selcuklu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Selcuklu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Selcuklu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Selcuklu İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Torosların eteğinde 492 konutluk Pınarbaşı mahallesinde Termiyelik mevkisinde tepenin başına yapılmış, maden yoluna 300 ile 400 metre mesafededir.
    Okul 1990 yılının kasım ayında eğitim öğretime başlamıştır. Okulun yapılış amacı mahallenin ilköğretim öğrencilerine hizmet vermek için olup, Mahmut Esat Anadolu Lisesinin açılması nedeniyle bir müddet Anadolu Lisesi öğrencilerine hizmet vermiştir.
    Mahallenin öğrencileri bu zamana kadar Vedat Kesmen İlkokuluna devam etmekte idiler.Okulun açılmasıyla 30 kasım 1990 tarihinden itibaren bu öğrenciler kendi okullarına gelerek eğitim öğretimini sürdürdüler.
    Okul 30 Kasım 1990 tarihinde 291 öğrenci,6 öğretmen,1 müdür vekili,1 hizmetli ile eğitim öğretime başlamıştır.Okulun anasınıfı 1993-1994 öğretim yılında eğitime başlamıştır.
    Okulumuz bugün itibariyle ( 19.09.2006 ) A tipi olup 6 derslik, 11 şube, 1 müdür odası ,1 öğretmen odası, 1 bilgisayar laboratuvarı , 1 kütüphanesi, 1 işlik 1 anasınıfı ve 258 öğrencisi ile eğitim öğretimini sürdürmektedir.
    Ayrıca okulumuzda 1 müdür ,1 müdür yardımcısı 1 Anasınıfı Usta öğretici,5 sınıf öğretmeni ve 5 branş öğretmeni ,1 kısmi zamanlı branş öğretmeni,1 memur 2 hizmetli görev yapmaktadır. Kalan diğer branş öğretmenleri de ilçemizin çeşitli okullarından gelerek dersleri doldurmaktadırlar.
    Okulumuz ismini Selçuk caddesinden almıştır.

Selcuklu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: SELCUKLU İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: PINARBAŞI MAHALLESİ 1179 SOKAK
    Telefon Numarası: 3325826041
    Faks Numarası: 3325811616
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -

Selcuklu İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için.

Bu Sayfayı Paylaş