Sekiz Eylül İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sekiz Eylül İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir konusu Sekiz Eylül İlköğretim Okulu Hakkında - Sekiz Eylül İlköğretim Okulu Tanıtım - Sekiz Eylül İlköğretim Okulu Resimleri - Sekiz Eylül İlköğretim Okulu İletişim

Sekiz Eylül İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1976 yılında İlçe İlköğretim Müdürü İbrahim KESKİN'in teşebbüsleriyle yapılmasına karar verilmiş ve okulun yapılabilmesi için tapulu müsait bir arsa bulunamadığından ilçe mezarlığından 2000 metrekare yer istimlak edilerek aynı yıl 300 metrekarelik alana iki katlı 7 derslik olarak, okulun yapımına başlanmıştır. 15 ekim 1997 tarihinde okulun yapımı tamamlanarak kati kabulü yapılmıştır.

Okulumuz 3 kasım 1997 tarihinde seçim yasakları nedeniyle kendi çapında sade bir törenle eğitim ve öğretime açılmıştır. Okulun açıldığı zamanda okul çevresinde ikamet eden ve merkez Cumhuriyet ilkokuluna devam eden 112 erkek 80 kız olmak üzere toplam 192 öğrenci okulumuza kaydırılarak öğretime başlanmıştır.

Okulun ilk personeli Müdür yetkili öğretmen Mehmet YÜZÜGÜLDÜ idaresi altında 1-Cafer EROĞLU ,2-Nizamettin ERDOĞAN,3-Ali BEŞENK, 4-Nurettin TAŞAN, 5-Sabiha DOĞAN,6-Cemile POLAT?tan teşekkül eden öğretmenlerden oluşmuştur.

Okulumuz şu anda Müdür,2 müdür yardımcısı,52 öğretmen ve1260 öğrencisi ile 19 derslikli yeni binasında (sabahçı ve öğlenci guruplar olarak

Sekiz Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kemalpaşa
    Okulun Telefonu: 232 878 12 10
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi:
    Okulun Web Adresi:
    http://www.kemalpasasekizeylul.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu