Sebzeli Levrek Buğulama

'Deniz Ürünleri' forumunda DeMSaL tarafından 26 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sebzeli Levrek Buğulama konusu Sebzeli Levrek Buğulama Tarifi - Sebzeli Levrek Buğulamanın Hazırlanışı - Sebzeli Levrek Buğulamanın Yapılışı

Malzemeler

Kişi sayısınca levrek balığı
    4 - 5 adet domates
    2 adet soğan
    4 - 5 adet sivri biber
    3 - 4 diş sarımsak
    Tuz
    Karabiber

Yapılışı

Öncelikle balıkları temizleyin ve yıkayın. Bir fırın kabına dizin.

Sos için bir tencerede yemeklik (piyazlık doğransa da hoş olabilirdi) doğradığınız soğanları kavurun. Soğanlar ölünce doğranmış sivri biberleri ve doğranmış sarımsakları ekleyip bir müddet daha kavurun. En son rendelenmiş, blendırdan geçirilmiş ya da ufak ufak doğranmış domatesleri ekleyip kavurun. Bu kısım sizin damak zevkinize kalmış:) Domatesli sosun üzerine karabiberi ve tuzu da ekleyin. Biz bir miktar da su ekledik.

Kaynayan sosu balıkların üzerine gezdirin, fırın kabını önceden ısıtılmış fırına sürün. 200 derecede balıkların üzeri kızarana kadar pişirin

2. hayalim

hayalim Üye

tatlı su levreğinde tarif değişiyormu ,tarife göre yaptım ,olmadı .belkide ben yanlış yaptım ama farkedermi diye bilmek istedim bilgilendirirseniz sevinirim bu resimdekini yemek isterdim paylaşım için teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş