Savaş gemisi sınıfları listesi Çıkarma gemileri Towada sınıfı Mashu sınıfı Kondor II sınıfı

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda UquR tarafından 8 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

  1. UquR

    UquR Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    Savaş gemisi sınıfları listesi Çıkarma gemileri Towada sınıfı Mashu sınıfı Kondor II sınıfı konusu Savaş gemisi sınıfları listesi

    Çıkarma gemileri
    Japon LCM sınıfı
    Japon LCU sınıfı (I)
    Japon LCU sınıfı (II)
    Japon LSM sınıfı
    Kiku sınıfı

    LCAC 1-go sınıfı
    Atsumi sınıfı
    Miura sınıfı
    Osumi sınıfı (I)
    Osumi sınıfı (II)
    Yura sınıfı


    Denizaltılar
    Asashio sınıfı
    Ethan Ellen sınıfı
    Franklin sınıfı
    Harushio sınıfı
    Hayashio sınıfı
    Lafayette sınıfı
    Natsushio sınıfı
    Ohio sınıfı
    Oyashio sınıfı (II)
    Washington sınıfı
    Yushio sınıfı
    PG-1 sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Denizaltılar


    Devriye gemileri
    AB-21 sınıfı: Amerikan PGM-71 sınıfı
    AB-24 sınıfı
    Amami sınıfı
    Awaji sınıfı
    Bihoro sınıfı
    CH-1 sınıfı
    CH-13 sınıfı
    CH-28 sınıfı
    CH-4 sınıfı
    CHa-1 sınıfı
    CHa-251 sınıfı
    Chifuri sınıfı
    Daio sınıfı (I)
    Daio sınıfı (II)
    Erimo sınıfı (II)
    Kunashiri sınıfı
    Matsuura sınıfı
    Izu sınıfı (I)
    Kamome sınıfı
    Ojika sınıfı (II)
    Rebun sınıfı

    Devriye gemisi sınıfı
    Shiretoko sınıfı (II)
    Sultanhisar sınıfı; Amerikan PC sınıfı.
    Takatori sınıfı
    Teshio sınıfı
    Tokachi sınıfı
    Tokara sınıfı
    Umidori sınıfı
    Umitaka sınıfı
    Wakataka sınıfı
    Yahagi sınıfı
    Yıldırım sınıfı [değiştir]
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Devriye gemileri


    Fırkateynler
    Amazon sınıfı
    Barbaros sınıfı
    Berk sınıfı
    Blackwood sınıfı
    Duke sınıfı
    Kusu sınıfı
    Leander sınıfı
    Leopard sınıfı
    Broadsword sınıfı
    Rothesay sınıfı
    Salisbury sınıfı
    Tacoma sınıfı
    Tribal sınıfı
    Whitby sınıfı
    Yavuz (turgutreis) sınıfı


    Genel Maksat Özel Hizmet Yardımcı Gemileri
    (ASU-Auxiliary Vessel Special Service Utility)
    ASU-61 sınıfı
    ASU-64 sınıfı
    ASU-81 sınıfı


    Hücumbotlar
    Doğan sınıfı
    Fırtına sınıfı
    Hayabusa sınıfı (II)
    Kılıç sınıfı
    Martı sınıfı
    Yıldız sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Hücumbotlar


    Kurtarma gemileri
    Bolster sınıfı
    Chanticleer sınıfı
    Anchor sınıfı
    Diver sınıfı
    Gypsy sınıfı
    Penguin sınıfı
    Pigeon sınıfı
    Safeguard sınıfı
    Viking sınıfı
    Widgeon sınıfı


    Mayın Tarama Gemileri
    ASM-51 sınıfı: (ASM-Auxiliary Vessel Special Service Minesweeper)
    Aconit Sınıfı: Amerikan Bluebird sınıfı benzeri MSC (Dragueur Cotier). Mayın tarama gemileri
    Alencon sınıfı: Amerikan Acme sınıfı MSO (Dragueur Oceanique). Mayın tarama gemileri
    Antares sınıfı: (Bâtiment remorqueur de sonars) Liman mayın tarama gemileri.
    Armoise sınıfı: MSI (Dragueur de Mines). Mayın tarama gemileri.
    Ariadne sınıfı: Tip 393 Küstenwachboote. Mayın tarama gemileri
    Atada sınıfı: Mayın tarama gemisi sınıfı.
    Bamberg sınıfı
    Bay sınıfı (III)
    Bayraktar sınıfı
    Capella sınıfı
    Engin sınıfı
    Foça sınıfı
    Hameln sınıfı
    Hatsushima sınıfı
    Karamürsel sınıfı
    Kartal sınıfı
    La Bayonnaise sınıfı
    Lindau sınıfı
    Frauenlob sınıfı
    MSB-1 sınıfı
    MSB-7 sınıfı
    MSB-1 sınıfı
    MSB-7 sınıfı
    MSB-1 sınıfı
    MSB-7 sınıfı
    Kartal sınıfı
    Nasami sınıfı
    Samsun sınıfı
    Sarucabey sınıfı
    Schütze sınıfı
    Seehund sınıfı
    Sirius sınıfı
    Sugashima sınıfı
    Takami sınıfı
    Trabzon sınıfı
    Ujishima sınıfı
    Uraga sınıfı
    Uwajima sınıfı
    Vegesack sınıfı
    Yaeyama sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Mayın tarama gemileri


    Muhrip sınıfı
    Akizuki sınıfı
    Ariake sınıfı
    Amatsukaze sınıfı
    Asagiri sınıfı
    Asakaze sınıfı: Muhrip sınıfı
    Asahi sınıfı (II): Refakat muhripleri.
    Asahi sınıfı:Refakat muhripleri
    Ayanami sınıfı
    Harukaze sınıfı
    Haruna sınıfı
    Hatakaze sınıfı
    Hatsuyuki sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Muhrip sınıfı


    Oşinografik Araştırma Gemileri
    AGS-Oceanographic Research Ship) sınıfıdır.
    AGS-1 sınıfı
    Futami sınıfı
    Hibiki sınıfı
    Hamashio sınıfı (I)
    Hamashio sınıfı (II)
    Isogo sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Oşinografik Araştırma Gemileri


    Torpidobotlar
    PT-1 sınıfı
    PT-11 sınıfı
    PT-3 sınıfı
    PT-5 sınıfı
    PT-7 sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Torpidobotlar


    Römorkör sınıfı
    65-foot sınıfı
    Apalachee sınıfı
    Bay sınıfı (II)
    Hudson sınıfı
    Manitou sınıfı
    Nasami sınıfı
    Navajo sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Römorkör sınıfı


    Yüksek Süratli Özel Hizmet Yardımcı Gemileri
    (ASH-Auxiliary Vessel Special Service High Speed)
    ASH-11 sınıfı
    ASH-13 sınıfı
    ASH-14 sınıfı
    Ana madde: Savaş gemisi sınıfları listesi/Yüksek Süratli Özel Hizmet Yardımcı Gemileri


    Hiuchi sınıfı
    Genel Maksat Destek Gemileri (AMS-Multipurpose Support Ship)
    AMS-4301 JDS Hiuchi
    AMS-4302 JDS Suo
    AMS-4303 JDS Amakusa
    AMS-4304
    AMS-4305


    Kondor II sınıfı
    Tip 300 Minenabwehrschiffe, eski Doğu Alman Donanması. Mayın karşı tedbir gemisi sınıfı.
    M-2670 FGS Sömmerda mayın karşı tedbir gemisi
    M-2671 FGS Eisleben mayın karşı tedbir gemisi
    M-2672 FGS Bitterfeld mayın karşı tedbir gemisi
    M-2673 FGS Bernau mayın karşı tedbir gemisi
    M-2674 FGS Eilenburg mayın karşı tedbir gemisi


    Mashu sınıfı
    Yüksek Süratli Muharebe Destek Gemileri (AOE-Fast Combat Support Ship)
    AOE-425 JDS Mashu
    AOE-426 JDS Omi


    Towada sınıfı
    Yüksek Süratli Muharebe Destek Gemileri (AOE-Fast Combat Support Ship)
    AOE-422 JDS Towada
    AOE-423 JDS Tokiwa
    AOE-424 JDS Hamana

    __________________
     

Bu Sayfayı Paylaş