Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir konusu Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız Hakkında - Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız Tanıtım - Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız Resimleri - Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız İletişim

Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Sarnıç İlköğretim Okulu, Eğitim-Öğretime İlkokul olarak 1963 yılında köylü devlet iş birliği ile yapılarak 1964 yılında 2 öğrenci mezun ederek başlamıştır. Gaziemir İlçe merkezine 4 km, İl merkezine 12 km uzaklıktadır.Cumhuriyetimizin 50. yılında bahçesine Atatürk Büstü dikilmiştir.1974 yılında öğrenci sayısının artması üzerine ek bir derslik yapılmıştır.

Okulumuz 1990-1991 Öğretim yılında İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür.1992 yılı kasım ayında meydana gelen deprem sonucunda 1963 yılında yapılan bina yıkılmış, yerine 1993 yılında, 5 derslikli bina yapılmış ve 1994 yılında da 2. katı çıkılarak 6 derslik daha kazandırılmıştır.
    Ayrıca okulumuzda 1995 yılından itibaren okul dışı bitirme sınavları sürdürülmüş, 30/06/1998 tarihi itibari ile bu sınavlarda başarılı olup, diploma alan öğrenci sayısı 246 dır.

Okulumuzun Menderes Mah. Atatürk Cad. No:8 adresinde bulunan Merkezinde, A Blok binasında görülen çatlamalar sebebiyle 12/09/2007 tarihinde teknik inceleme heyeti tarafından binaya “Can Güvenliği Açısından Girilmesi tehlikelidir.” raporu verilmiş, bu duruma istinaden binamız Eğitim-Öğretime kapatılmıştır. 2007-2008 ve 2008-2009 Eğitim-Öğretim yıllarında öğrencilerimizin bir bölümü olan 15 sınıf yeni yapılan Mimar Kemalettin Lisesi’nde öğretimlerine devam etmişlerdir.

Okulumuzun adı Kasım 2008 ayında “Sarnıç Şehit Uzman Çavuş Egemen Yıldız İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı başında “Fatih Mah. Atatürk Cad. No:72/1” adresinde yeni inşa edilen 21 derslikli hizmet binamıza taşınma işlemimiz gerçekleştirilmiştir. Halen 18 şube, 2 Ana Sınıfı olmak üzere 20 şube ile devam edilmektedir. İki adet Bilgi Teknolojisi Sınıfı, bir adet Teknoloji ve Tasarım branş sınıfları faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Gaziemir
    Okulun Telefonu: 232.281 24 21
    Okulun Faksı: 232.281 48 48
    Okulun Adresi: FATİH MAH. ATATÜRK CAD. NO:72/1 SARNIÇ
    Okulun Web Adresi:
    http://sarnicilkogretim.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: sarnicioo@hotmail.com
    Okulun Müdürü: METİN SERT
    Okulun Ulaşım Bilgileri: GAZİEMİR KİPA ALIŞVERİŞ MERKEZİ YANINDAN SARNIÇ YÖNÜNE(KÖPRÜYÜ GEÇEREK)YAKLAŞIK 1 km GİDEREK OKULUMUZA ULAŞILABİLİR.ADNAN MENDERES HAVA ALANI'NIN YANINDA BULUNMAKTADIR.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Sarnıç Şehit Uz.Çvş.Egemen Yıldız Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş