Sarıkaya Köyü Sungurlu Çorum

'Çorum Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 6 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sarıkaya Köyü Sungurlu Çorum konusu Sungurlu Sarıkaya Köyü - Sarıkaya Köyü Hakkında - Sarıkaya Köyü Tanıtımı - Sarıkaya Köyü Resimleri

İlçe: SUNGURLU

İl: ÇORUM

Köy Muhtarı: HULUSİ UÇAK

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
    364-3452049

Cep Telefonu:
    536-8407665

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
    2000
    269

1997
    416

İle Uzaklığı:
    88 km

İlçeye Uzaklığı:
    18 km

Rakım:
    850 m

Tarihi

Sarıkaya köyü ismini köyün doğusunda büyük bir kayadan almıştır.köyümüzün doğu,kuzey ve güney yamaçları sıra dağlar ile kaplıdır.Büyük bir geçmişi oldugu ben küçük yaşlarda iken anlamıştım.Birkaç insan köyün yamacında bulunan çatal kayanın yüzünde kazı yaparlardı ve küçük çömlek bulurlardı. benim acizane kanatim ise bu köyde bri araştırılma yapılması ve tarihinin kesinkez bilinmesini istemekteyim

Kültür

Köyün meşhur yemeklerinden gulleli çöreği,tavuklu düğür köftesi,badı pilavı ve kış mevsiminin arap aşı meşhurdur.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olup teknolojinin gelişmesi ile bir çok köy halkı sadece yazın mahsulunu kaldırmak için köye gelmekte ve tatilini yapmaktadır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 Hulusi Uçakcı
    2004 Kadir Ulutaş
    1999 Kadir Ulutaş
    1994 Kadir Emmi

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş