Sarıkavak İlköğretim Okulu Mersin Çamlıyayla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sarıkavak İlköğretim Okulu Mersin Çamlıyayla konusu Çamlıyayla Sarıkavak İlköğretim Okulu Hakkında - Sarıkavak İlköğretim Okulu Tanıtım - Sarıkavak İlköğretim Okulu Resimleri - Sarıkavak İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuz 1930 yılında bugünkü Düğün salonunun yerinde açılmıştı. 1969 yılında bugünkü PTT binasının olduğu yere taşındı. İlkokul olarak bu bina 2000 yılına kadar hizmet verdi. Düğün salonunun olduğu bina ise 1978 de Sarıkavak Ortaokulu olarak hizmet vermeye başladı. Bugünkü okulumuzun giriş bölümü ise 1986 yılında Sarıkavak Ortaokulunun yeni binası olarak hizmete açıldı. 1997 yılında Sarıkavak Ortaokulu ve Sarıkavak İlkokulu birleştirilerek Sarıkavak İlköğretim Okulu oldu. 23 Nisan 2000 Tarihinde bu günkü okul binası hizmete açıldı. Okul Binası Milli Eğitim Bankalığı tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuz ilk açıldığı yıllarda 3 yıl eğitim vermekteydi. Daha sonra 5 yıla çıkarılmış olup;1997 yılından itibaren 8 yıla çıkarılmıştır.

İletişim

Sarıkavak İlköğretim Okulu- ÇAMLIYAYLA/MERSİN

Tel: ( 324 6936034) Faks: (324 )

e-m@il :sarikavak_33@mynet.com

Web site:
    http://okulweb.meb.gov.tr/33/10/705084/index.html

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş