Sarıkamış İlköğretim Okulu Konak İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sarıkamış İlköğretim Okulu Konak İzmir konusu Sarıkamış İlköğretim Okulu Hakkında - Sarıkamış İlköğretim Okulu Tanıtım - Sarıkamış İlköğretim Okulu Resimleri - Sarıkamış İlköğretim Okulu İletişim

Sarıkamış İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz, İzmir Valisi Abdurrahman Paşa zamanında, Şimdiki adı Yeşiltepe olan Mahalledeki 401 sokakta,

İki katlı ve kargir bina olarak yaptırılmıştır.1896 yılında eğitim öğretime başlayan okulumuzda 3 yıllık eğitim-öğretim veriliyormuş.

1922 yılına kadar (Yeşiltepe) Selimiye Mahallesin de “Selimiye İnas” adı ile eğitim öğretim veren okulumuzun adı,1922 yılında değiştirilmiştir.Kurtuluş Savaşı kazanıldıktan sonra okulların isimleri de değiştirilmeye başlanmış ve önemli kişilerin ve tarihlerin isimleri okul isimleri olarak verilmiştir.1914 yılında Sarıkamış’ta Şehit olan askerlerimizin ansına;okulumuzun ismi 1922 de“Sarıkamış” olarak değiştirilmiştir.

1922 yılında Sarıkamış ismini alan okulumuz,1971 yılına kadar, Yeşiltepe (Selimiye)Mahallesi 401 sokak ta eğitim öğretimine devam etmiştir.1896 yılında kargir bina olarak inşa edilen okul binası yorgun düşmüş ,fiziki olarak ta ihtiyaçlara cevap veremez hale gelmiştir.Yeni Okul binası yapımı için arayışlara başlanmış ve Şimdiki Anadolu Kız Lisesinin arka bahçesine yapılmasına karar verilmiştir.

YENİ OKULUMUZUN :

İzmir Anadolu Kız Lisesinin arka bahçesinde okulumuzun inşaatına, 1970 yılında başlanmış ve inşaatı 1971 yılında bitirilmiştir.

Okul 3 katlıdır.(zemin kat 1. kat 2.kat) Zemin katta; fen laboratuarı, mutfak ve anasınıfı tuvaleti bulunmaktadır.

1. Katta müdür yardımcısı odası, 1 derslik, Okul Öncesi dersliği, öğretmenler odası ve salon bulunmaktadır.
    2. Katta müdür odası ve 5 derslik bulunmaktadır.

Sarıkamış İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Konak
    Okulun Telefonu: (0232) 4836290
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: Halilrıfat Paşa 334/1 Sk. Karataş
    Okulun Web Adresi:
    http://okulweb.meb.gov.tr/35/01/584544/index.htm
    Okulun E-Posta Adresi: 584544@meb.k12.com
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu