Sarıhıdır İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sarıhıdır İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp konusu Sarıhıdır İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Sarıhıdır İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Sarıhıdır İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Sarıhıdır İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Sarıhıdır İlköğretim Okulu

Okul, 1948 yılında tek derslikli olarak öğretime açılmıştır. 1948 yılından günümüze kadar eğitim öğretime ara vermeden devem etmektedir. Adını köyün adından alan okulda eğitim öğretim faliyetleri birleştirilmiş sınıflı olarak devam etmektedir. 6.7.8. sınıflar Avanos Nazife Mustafa Ergün İlköğretim Okuluna taşınmaktadır. Okula 1962 yılında bir derslik, 1968 yılında iki derslik ilavesi yapılmış olup, bugün dört dersliklidir. 2004-2005 ders yılında anasınıfı açılmıştır. 2005 yılında kalorifer tesisatı döşenmiştir. Bir lojmanı vardır. Okulda dört derslikten üçü sınıf olarak kullanılmakta olup, diğer sınıf çok amaçlı salon olarak kullanılmaktadır. Bir idari oda ve bir araç-gereç odası bulunmaktadır. Okul, 2007-2008 eğitim öğretim yılında iki kadrolu öğretmen ve bir usta öğretici olmak üzere üç öğretmen bulunmaktadır. 15′i anasınıfında olmak üzere toplam 52 öğrenci ile eğitim öğretime devam etdilmektedir.
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: SARIHIDIR İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Sarıhıdır Köyü Ürgüp /Nevşehir
    Telefon Numarası: 3843637077
    kaynak :webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş