Sanal Tuning Dersleri - Araç Boyama ve modifiye etme ( REsimli Anlatım )

'Tuning' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 13 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Sanal Tuning Dersleri - Araç Boyama ve modifiye etme ( REsimli Anlatım ) konusu Sanal Tuning Dersleri - Araç Boyama ve modifiye etme

Renk Değiştirme

öncelikle renk değiştireceğimiz aracı acıoruz

ve aracı duplicate layer yapıoruz

şimdi sırasıyla image > adjustments > desaturate yapıoruz ve resmimiz siyah beyaz oluo

2. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

şimdi sıra aracı renklendirmeye geldi yine sırayla image > adjustments > variations'u seçiyoruz

ve şimdi karşımıza çıkan ekrandan istedigimiz renkleri eklioruz begendimiz bi seviyeye kadr yapın sol taraftanda rengi açıp koyulaştırabilrisnz

ve sonra aracımız şu hali alıo

ve şimdi polygonal lasso tool'u seçip resmin kaportası hariç her heryerini silioruz

ve işte sonunda aramcımız bu hali alıo

3. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Bu derste Smudge Tool kullanarak çamurlukları nasıl şişirebileceğimizi (genişletebileceğimzi) öğrenecez[​IMG]
    Seviye olarak Amatör ve Tasarımcılar'a göre hazırlandı[​IMG] Açık ve uygulaması kolay bir ders[​IMG]

Kolay gelsin[​IMG][​IMG][​IMG]

1-

2-[​IMG]

3-[​IMG]

4-[​IMG]

5-[​IMG]

4. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

[​IMG] Adım) Yeni bir sayfa (döküman açın) ve gradient tool (G) aracını seçin[​IMG] Resmin üzerinden alta doğru tutup uygulayın[​IMG] Bunu yaparken forgedground ve Background boyalarınızın siyah ve beyaz olduğundan emin olun[​IMG] D kısayoluna basarak bunu resetleyebilirsiniz[​IMG] Yukardan aşağıya doğru uygularken shifte basarak düz bi şekilde uygulayabilirsiniz[​IMG]

2[​IMG] Adım) Menu Filter > Render > Difference Clouds komutunu verin ve resimdeki değerleri uygulayın[​IMG]

3[​IMG] Adım) Menü Image > Adjust > Invert veya (Ctrl + I)

4[​IMG] Adım) Menü Image > Adjust > Levels veya (Ctrl + L)
    Level ayarlarını resimdeki gibi uygulayın[​IMG]

5[​IMG] adım) Menü Image > Adjust > Color Balance işte bu kadar[​IMG][​IMG]

6[​IMG] adım) Bi resim açın[​IMG] (Mesela son yaptığınız sanaltuning) ve yıldırım efectini sanalmodifiye aracınızın üzerine sürükleyin ve Layer modunuzu Lighteen olarak seçin[​IMG]

7[​IMG] Adım) TEBRİKLER!

5. onbes

onbes Yeni Üye

cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk guzelllllllllllll

Bu Sayfayı Paylaş