SamePlace Instant Messenger 0.9.3 Download

'S-T' forumunda Siraç tarafından 6 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

SamePlace Instant Messenger 0.9.3 Download konusu SamePlace Instant Messenger 0.9.3 Download

Tanıtım:
    SamePlace Instant Messenger adlı, Firefox İnternet Tarayıcı için yapılmış, faydalı bir eklentiyi sizlere tanıtacağız.

Öncelikle; Firefox Nedir? Diyenler için, Firefox’u bilmeyenler, daha önce kullanmayanlar için Firefox’u kısaca tanıtalım.

Firefox; günümüzün en gelişmiş, esnek, neredeyse dünyadaki tüm dillerde sürümü bulunan, kullananın bir daha vazgeçemediği, on binlerce eklentisi ile kullanıcıya sayısız faydalar sağlayan, bilgisayar kullanıcısına internete birçok kolaylık sunan, Mozilla Avrupa Projesi çerçevesinde onbinlerce gönüllü yazılımcının desteğiyle ortaya çıkmış güzel bir internet tarayıcısıdır.

Merkezi Fransa’da bulunan Mozilla Avrupa Projesi nin Web Sitesi. (Türkçe)

On binlerce eklentinin sunulduğu Firefox Add-ons (Eklentiler) Sitesi. (Şimdilik İngilizce)

Gelelim asıl konumuz olan SamePlace Instant Messenger eklentisine...

Firefox İnternet Tarayıcınıza kuracağınız SamePlace Instant Messenger adlı bu küçük eklenti sayesinde;

GMail,
    Jabber,
    Twitter,
    MSN,
    Yahoo!,
    ICQ,
    AIM,
    Messenger servislerinde bulunan hesaplarınız ile SamePlace Instant Messenger’da oturum açarak listenizdeki kişileri görebilir, kullandığınız bilgisayarda bu programların her birinin kurulu olması gerekmeksizin, her bir programın ayrı ayrı sisteminizi işgal etmesi gerekmeksizin (mesela internet cafe ve Messenger kurulmasının yasak olduğu yerlerde) onlarla mesajlaşabilirsiniz.

Üstelik mesajlaştığınız kişiler siz söylemedikçe, sizi normal Messenger kullanıyor gibi görmektedir.

SamePlace Instant Messenger’da oturum açıp Messenger hesaplarınıza bağlandığınızda tarayıcınızda ikiye bölünmüş olan sayfayı kapatmadan bekletmek zorunda değilsiniz. SamePlace Instant Messenger tarayıcınızın üst menü butonlarının yanında kendine bir yer edinir ve orada mesaj geldiğinde sizi uyarmak için çalışır vaziyette bekler. Tıpkı MSN Messenger’ın Windows Saatinin yanında hazır durması gibi.

Hatta kullandığınız internet tarayıcıyı bile kapatıp açsanız hesaplarınıza otomatik olarak bağlanıp oturum açabilmekte.

Üst menüdeki Detach komutu ile SamePlace Instant Messenger’ı Pop-Up pencere şeklinde ayrı bir pencerede de kullanabilirsiniz.

Kullandığınız internet tarayıcının Firefox olması da şart değil. Firefox’un haricinde Flock veya Thunderbird tarayıcılarda da SamePlace Instant Messenger kullanabilirsiniz.

Ayrıca işletim sisteminiz Windows olmasa da; Linux ve Macintosh OS X işletim sistemlerinde de SamePlace Instant Messenger kullanabilirsiniz.

SamePlace Instant Messenger eklentisini nasıl kurup, kullanacağınızı anlatan eğitim videosunu bu adresten seyredebilirsiniz.
    Sürüm : 0.9.3

Boyut : 512 Kb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : Massimiliano Mira

SamePlace Instant Messenger 0.9.3

Bu Sayfayı Paylaş