Salördek Köyü Kelkit - Gümüşhane

'Gümüşhane Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Salördek Köyü Kelkit - Gümüşhane konusu Gümüşhane Köyleri - Kelkit Salördek Köyü - Salördek Köyü Hakkında - Salördek Köyü Tanıtımı - Salördek Köyü Resimleri

İlçe: KELKİT

İl: GÜMÜŞHANE

Köy Muhtarı: Ali Kemal POLAT

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:3274219

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:2000-154

1997-148

İle Uzaklığı:95 km

İlçeye Uzaklığı:19 km

Rakım:1770 m

Kültür

Yemekleri; Çökelekli Dolma, Isırgan Yemeği, Yoğurtlu Çorba, Tandırda yapılan unlu mamüller ( lavaş ve somun, kete), Hıngel ( bir çeşit mantı) en çok yapılan yemeklerdir. Köyde kahve yoktur. Bunun yerine köy odası vardır. kış aylarında genellikle gençlerin toplandığı yerdir.

Coğrafya

Gümüşhane iline 95 km, Kelkit ilçesine 19 km uzaklıktadır. Köyün denizden yüksekliği 1750 m dir. Dağ eteği köyüdür. Komşuları Akbaba ( Ağgi) , Öbektaş (Ginderek ), Kınalıtaş (Melişan), Güneyçevirme, Gödül köyleridir.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır.İki sınıf, bir idareci odası vardır.2007-2008 öğretim yılı itibarı bir öğretmenle eğitim-öğretime devam etmektedir Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş