Sakarya İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sakarya İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir konusu Sakarya İlköğretim Okulu Hakkında - Sakarya İlköğretim Okulu Tanıtım - Sakarya İlköğretim Okulu Resimleri - Sakarya İlköğretim Okulu İletişim

Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sakarya İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sakarya İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sakarya İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sakarya İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Bütün Öğrencilerimizin, programların öngördüğü bilgi ve değerlere sahip, üretken, Evrensel düşünebilen her alanda sorumluluk alabilen Bilim ve Teknolojiye açık,çevresi ile ilgili sorunlara çözüm getirebilen toplumun istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilen bireyler yetiştirmek.
    Çağın değerlerini kavrayan değişen teknolojiyi takip edip,uygulayan paylaşımcı ve sorumluluk sahibi çevresi ile barışık,başarılı.saygılı, Milli değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmaktır.

Öğretmenlerimiz öğrencilerini sever ve değer verir.
    Öğrenci beklentilerini göz önünde bulundurarak var olan imkânları daha da geliştiririz.
    Okuluz da öğrenci merkezli eğitim esastır.
    Okulumuzda bütün iletişim kanalları açıktır.
    Okulumuzun maddi imkanlarını geliştirmek esastır.
    Değişime inanıyoruz ve yeniliklere açığız.
    Okulumuzda karşısındakinin düşüncesini saygı ve hoşgörü ile dinleme öğretilir ve uygulanır.
    Okul veli işbirliğine önem veririz.
    Çevrenin imkanlarını,okulun yararları doğrultusunda kullanırız
    Yönetime katılım esastır.
    Ödüllendirmeyi biliriz.

Sakarya İlköğretim Okulu Tarihçesi

Okulumuz,1932 yılında Zekibey Mahallesinde,bügünkü (Pazar yerinde) dört öğretmenli olarak oniki yıl Eğitim-Öğretim hizmetinde kullanılmış.1944 yılındaki depremden sonra kullanılamayacak bir hale gelmiştir.Sakarya ilkokulu öğrencileri bu durumdan sonra geçici olarak Gazi ilkokulunda eğitime devam etmişler.Bugünkü okulumuz Belediye ve Kızılay'ın işbirliği ile 1947 yılında yapılarak hizmete açılmıştır.Okulumuz Kemalpaşa Mahallesinde olup binanın kapladığı alan 520 metre kare ahşap bir yapıdır.Okulumuz beş dershanedir,bahçesinin alanı ise 4087 metre karedir.Okulumuz 1932 yılında hizmete girdiği ilk yıl görev yapan öğretmenleri Nabi Bey,Şadiyet Hanım,Cavit Bey,Sabahat Hanımdır.

Sakarya İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: Sakarya İlköğretim Okulu
    Adresi: Sakarya llköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir
    Telefon Numarası: 266 3121192
    Faks Numarası: 266 312 73 70
    E-mail Adresi:
    310820@meb.k12.tr
    Web Adresi: Sakarya İlköğretim Okulu

Sakarya İlköğretim Okulu Resimleri

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -
    www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş