Sait Güzelcan İlköğretim Okulu Bornova İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 16 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sait Güzelcan İlköğretim Okulu Bornova İzmir konusu Sait Güzelcan İlköğretim Okulu Hakkında - Sait Güzelcan İlköğretim Okulu Tanıtım - Sait Güzelcan İlköğretim Okulu Resimleri - Sait Güzelcan İlköğretim Okulu İletişim

Sait Güzelcan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İzmir Çimentepe'de doğdu. Hayatı boyunca hiç okula gidememiş ancak kendisini yetiştirmiş bir işadamıdır. Hatice GÜZELCAN ile evlenmiş, Demir, Aziz, Ali ve Erol isminde 4 çocuk sahibi olmuştur. İş hayatına kunduracılıkla başlamıştır. Küçük kunduracı dükkanından arta kalan zamanlarında Seyyar Kundura Malzemesi Satıcılığı yapmıştır. Daha sonra kendi dükkanını açmıştır. Uzun yıllar bu işi yaptıktan sonra, 4 oğlu ile birlikte bugünkü işleri olan GÜZELCANLAR aile şirketini kurmuşlardır. 1994 yılında aramızdan ayrılıncaya kadar. iş ahlakı ve terbiyesi ile çevresine örnek olmuştur.

Okulumuzu; Merhum Sait Güzelcan’ın anısına evlatları tarafından yaptırılmıştır. Okulumuz 2000-2001 eğitim öğretim yılında İzmir’in Bornova ilçesi Işıkkent semtinde hizmete girmiştir. Doğusunda Pınarbaşı, batısında ise Altındağ semti bulunmaktadır. Bornova'ya 6 km uzaklıktadır. Okulumuza 8 km uzaklıktaki Gökdere Köyünden servisle 25 öğrenci taşınmaktadır. Okulumuz 4088 metrekarelik alan üzerinde 671 metrekare inşaat sahasına zemin +3 kat olarak inşa edilmiş olup 21 dersliği İLE 410 öğrencimize eğitim vermektedir.

MİSYONUMUZ
    İlköğretim programında tespit edilmiş amaçlar doğrultusunda öğrencilerimize :
    1. İlgi, istidat ve kabiliyet yönünde yetiştirerek , gelecek hayat ve üst öğrenime hazırlamak.
    2. Türkçeyi doğru kullanma, tüm ders ve programlarda belirlenen hedefler doğrultusunda temel bilgi ve beceriler kazandırmak.
    3. Tüm öğrencilerin öğrenmesini sağlamak, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan , doğru düşünebilen , bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak
    4. Atatürk ilke ve inkilaplarına, T.C. anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak,hak ve sorumluluklarını bilen , milli , toplumsal değerlere sahip , ülkeisini, bayrağını seven yurttaş olma bilincini kazandırmak.
    5. Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen , işbirliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen , iyi mutlu ve hoşgörü sahibi insanlar olarak yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ
    Sait Güzelcan İlköğretim Okulu olarak hedefimiz, anaokul yaşlarından başlayarak, ilköğretimin bütün kademelerinde ve ortaöğretimin sonuncu sınıfına kadar sağlamdığımız eğitimle , güçlü bir kimliğe sahip, başarıyı hedefleyen, yenilikçi, yaratıcı, lider olabilen , toplum tarafından takdir edilen , Türk kimliğine sahip olduğu kadar dünya vatandaşı niteliklerine sahip olan , Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı , ahlaklı gençler yetiştirmektir.

Sait Güzelcan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
    Okul Adresi : Egemenlik mh 93 sk No:6 Işıkkent Bornova İzmir
    Okul Telefonu : (232) 436 30 51
    Okul Fax : (232) 436 32 27
    Okul Web :
    http://saitguzelcan.meb.k12.tr/
    Okul E-Mail : 863190@meb.k12.tr
    Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Ulaşım Bilgileri: