Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu Çubuk Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu Çubuk Ankara konusu Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu Hakkında - Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu Tanıtım - Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu Resimleri - Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuz Hakkında

Okul inşaatı 1998 yılı Mayıs ayında 8 derslikli olarak başlamıştır. Eğitim-Öğretime 1998-1999 öğretim yılında başlamıştır. Sonradan kat ilavesi olmamıştır. Okul binası 10000 metrekare arsa üzerinde bulunmakta olup, iki kattan oluşmaktadır. Bina 460 metrekarelik oturma alanına sahiptir. Okulumuzda 11 derslik bulunmaktadır. 3 idare odası, 1 öğretmenler odası mevcuttur. Laboratuar, spor salonu, iş-teknik atölyesi ve çok amaçlı salonu yoktur.

2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında okulumuzda 1 ,2 ,3 ,4 ,5 ve 7. sınıflardan 1'er şube,
    6 ve 8. sınıflardan 2'şer bulunmaktadır. Sınıf mevcutlarımız 30 öğrenciyi geçmemektedir.

Okulumuz ilçe merkezine 13 km, il merkezine ise 30 km uzaklıktadır.

Sabiha Şaşmaz Kimdir?

1908 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Babası Rıfat SUSUZLU, annesi Kamile SUSUZLU'dur. 1927 yılında kendi ailesi gibi yine Ankara eşrafından Halim ŞAŞMAZ ile izdivaç yaparak , beş çocuk sahibi olmuştur.

Vatanını ve milletini çok seven bir birey olarak, bir milletin kalkınmasında ve başarılara ulaşmasında en büyük etkenin Eğitim ve Öğretim olduğu bilinciyle yaşamıştır.

1971 yılında kaybettiği eşinin yaptırdığı Halim ŞAŞMAZ İlköğretim Okulu gibi kendiside bir okul yaptırmayı hayatı boyunca çok arzu etmiştir. Ancak bu arzusunu gerçekleştirebilmek için, bütün imkanlarını kullanarak, gerekli hazırlıkları tamamlamış olmasına rağmen ömrü vefa etmemiş ve 5 Nisan 1995 tarihinde vefat etmiştir.

Vasiyeti gereği, bu arzusunun yerine getirilmesi amacıyla, Ankara ili Çubuk İlçesi Esenboğa Beldesinde kendi adını taşıyan bu okul çocukları tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı'na armağan edilmiştir.

Ruhu şad olsun.

İLETİŞİM

Telefon: (312) 8271168

Faks: (0312) 8272038

E-Mail:
    808293@meb.gov.tr

Adres: Sabiha Şaşmaz İlköğretim Okulu/Esenboğa Beldesi

http://okulweb.meb.gov.tr/06/07/808293/index.htm

Kaynak:eek:kulweb.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş