Sınıf başkanı nasıl olur?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Sınıf başkanı nasıl olur? konusu Sınıf başkanı nasıl olur öğrenmek istiyorum

SINIF BAŞKANININ GÖREVLERİ
    1-)Öğrencilerin zamanında derse girmelerini ve sessizce öğretmenlerini beklemelerini sağlar.
    2-)Öğretmenleri gelmediği zamanlarda durumu şube veya nöbetçi öğretmenine bildirir ve öğrencilerin gürültü yapmadan oturmalarını sağlar.
    3-)Öğretmen derse girmeden önce öğrencilerin tamam olup olmadığını kontrol eder, olmayanları öğretmene bildirir.
    4-)Sınıfın temiz ve bakımlı olmasını sağlar, havalandırmasını sağlar.
    5-)Okul idaresinden öğrencilere duyurulması için verilen emirleri öğrencilere duyurur.
    6-)Şube öğretmeninin veya okul idaresinin vereceği diğer görevleri yerine getirir.
    7-)Her gün nöbetçi öğrenciyi belirleyerek, takibini yapmak.

-Nöbetçi öğrenci; ders sonunda tahtayı siler, sınıfı havalandırır.
    -Çöpleri boşaltır, gün sonunda sınıfın temizliğini yapar.
    -Öğretmeninin ve sınıf başkanının verdiği diğer görevleri uygular.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Nisan 2015
  2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

SINIF BAŞKANININ GÖREVLERİ

1-)Öğrencilerin zamanında derse girmelerini ve sessizce öğretmenlerini beklemelerini sağlar.
    2-)Öğretmenleri gelmediği zamanlarda durumu şube veya nöbetçi öğretmenine bildirir ve öğrencilerin gürültü yapmadan oturmalarını sağlar.
    3-)Öğretmen derse girmeden önce öğrencilerin tamam olup olmadığını kontrol eder, olmayanları öğretmene bildirir.
    4-)Sınıfın temiz ve bakımlı olmasını sağlar, havalandırmasını sağlar.
    5-)Okul idaresinden öğrencilere duyurulması için verilen emirleri öğrencilere duyurur.
    6-)Şube öğretmeninin veya okul idaresinin vereceği diğer görevleri yerine getirir.
    7-)Her gün nöbetçi öğrenciyi belirleyerek, takibini yapmak.

-Nöbetçi öğrenci; ders sonunda tahtayı siler, sınıfı havalandırır.
    -Çöpleri boşaltır, gün sonunda sınıfın temizliğini yapar.
    -Öğretmeninin ve sınıf başkanının verdiği diğer görevleri uygular.

3. en çok oy alan kazanır...

4. ben yeni snıf başkanı oldum verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :D

5. sınıf başkanıyım ,onur başkanıyım

6. yeni başkan yardımcısı oldm verdıgın bilgiler için tşk fakat biraz eski olmuş yani eskiden başkanlar gelmeyeni felan öğretmene söylerdi artık YOKLAMA diye bişey var :D

7. bizim sınfta ece diye bir kız başkan kız korkudan hiç kimseyi yazamıyor birde 5 senelik başkan sınıfın ineği diye ve bir dahaki seçime onu seçmiyecekler diye korkudan patlıyor Allah tan yarın başkanlık seçimi var ohh.

8. ben sınıf başkanıyım ve bir türlü onları susturamıyorum. bu site bana çok yardımcı oldu.

9. ben sınıf başkana değilim ama bizim başkanımız bi türlü bunların hiçbirini yapmıyor

10. Bu sene başkanlığa adaylığımı koyacam da teşekkürler

11. bende sınıf başkanı oldum ne yapacağımı çok bilimiyorum korkuuyorum ve çok endişeliyim yaa yanlış bşe yaparsam diye ama keşeke olmasaydım diyorum çünkü sınıf başkanlığı sizin bildiğiniz gibikolay değil bu hissi ve endişeyi yaşamadan hiç kimse anlayamaz beni dinliyorsanız asla ama asla sınıf başkanı olmuyın benden size bir uyarı

12. valla ben sınıf başkanı oldum çoook bu siteye şükür

13. ben başkan oldum ALLAH uZUN SÜRDÜRÜR inşALLAH

14. mersi dostumm... teşekkür ederim.

15. bizim başkanhiç susturmuyor

16. zil çalınca ayakta olanları yerine otuttur.

17. sınıf başkanı olsaydımbu site banayardımcı olurdu

18. 2 senedir başkanim susturamiyorum bu siteye teşekkür ederim hepsi sütten çikmiş ak kaşik gibi oldu yardimcim da rahatladi ohhh!!!! :) =)

19. ben başkan değilim ama bizim sınıf başkanımız başka. adı ayşenur . annesi 1. sınıftayken ölmüş biz çok üzüldük o yüzden bütün puanlar ona gitti. biz bi eşeklik yaptık sizde başkalarına üzülüp ona vermeyin

20. ben yeni sınıf başkanıyım bilgiler için teşekkür ederim bunları uygulayacağım

Bu Sayfayı Paylaş