Sınıf Arkadaşları Küçük Diyar'ı Unutmadı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 27 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sınıf Arkadaşları Küçük Diyar'ı Unutmadı konusu
    Sınıf Arkadaşları Küçük Diyar'ı Unutmadı

[​IMG]Mardin’in Nusaybin ilçesinde geçtiğimiz ay içerisinde tüp sızıntısı sonucunda meydana gelen patlamasında aynı aileden yaralanan Baba Şerif Kaya’dan (30) sonra 2’inci sınıfa
    giden oğlu Diyar Kaya da (08) hayatını kaybetti. Sınıf arkadaşları küçük Diyar’ın oturduğu sıra ve masaya çiçek bırakarak arkadaşlarını unutmadı.
    Geçtiğimiz ay içerisinde Nusaybin Dicle Mahallesi Metin sokak üzerinde bulunan Şerif Kaya’ya (30) ait evde sabaha karşı saat 05.00 sularında tüp sızıntısından meydana gelen patlama sonucunda aynı aileden 8 kişi yaralanarak Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.
    Hastanede yapılan ilk tedaviden sonra Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alınan aile üyelerinden baba Şerif Kaya (30), vücudundaki yanıklar sebebiyle hayatını kaybetmişti.
    Tedavileri tamamlanan Anne Lamia (32) ile çocukları Serhat (9), Pelşin (4), Gülşin (2), Nurşin (5) ve Nupelda Kaya’nın (11) taburcu edilirken vücudundaki yanıklara daha fazla dayanamayan 8 yaşındaki Diyar ise, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak babasından sonra tüp sızıntısı patlamasından hayatını kaybeden ikinci kişi oldu.
    Nusaybin Moris Mezarlığında defnedilen Küçük Diyar’ı Misak-ı Milli İlköğretim okulundaki sınıf arkadaşları da unutmayarak, arkadaşlarının ölümünde sonraki ilk ders gününde Diyar’ın oturduğu sıra ve masaya çiçek bıraktı.
    Diyar Kaya’nın 30 kişilik sınıfında en çalışkan öğrenciler arasında yer aldığını belirten sınıf öğretmeni Abdulvahit Şahin, öğrencisi ve ailesinin başına gelen felaketten dolayı çok üzüntülü olduklarını söyledi. Kaya’nın sınıfın ‘Trafik Güvenliği ve ilk yardım kulübü’ başkan yardımcısı olduğunu kaydeden Şahin, küçük Diyar’ın sırasına şuanda hiçbir arkadaşının oturmadığını sözlerine ekledi.
    Misak-ı Milli ilköğretim okulu Müdürü Abdussamet Tayfur da okulda görev yapan öğretmen ve öğrenci temsilcileriyle birlikte aileye başsağlığı ziyaretine bulunduklarını söyledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

2. şahsen bende diyar için çok üzüldüm ne yapalım öldü gitti mekanı cennnet olsun ne diğelim

Bu Sayfayı Paylaş