Sümer İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sümer İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu Sümer İlköğretim Okulu Hakkında - Sümer İlköğretim Okulu Tanıtım - Sümer İlköğretim Okulu Resimleri - Sümer İlköğretim Okulu İletişim

Konya Ereğli Sumer İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Sumer İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Sumer İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Sumer İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Sumer İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sümer İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 1945 Yılında Sümerbank Bez Fabrikası tarafından yaptırılmıştır.
    Okulun ismi,yaptıran müessesenin adını almıştır Sümer İ.Ö.O. İlkokul olarak Eylül 1945 yılında 5Öğretmen kadrosu ile Şehit Kamil Atalay(İSMET PAŞA) İlkokulumda başlamıştır. Binanın bitiminden sonra 19 Mayıs 1946 Yılında Milletvekili Rasim EREL'in konuşması ile törenle hizmete girmiştir. Okulun bahçesi, uygulama ve oyun sahası, derslikleri, araç gereçleri Sümerbank tarafından donatılmıştır.
    Başlangıçta normal eğitimle başlayıp üç yıl sonra çift öğretime geçilmiştir.
    1954 yılında Okul Koruma Derneği kurulmuştur.1950 yılından itibarense İlköğretim Müdürlüğü aynı okul müdürlüğü ile yürütülmüştür. Okulda ilk defa izcilik teşkilatı kurularak okulumuz gözde bir okul olmuştur. Okulumuzun ilk müdürü Cevat KUTLU'dur.İlköğretim müdürlüğü ve okul müdürlüğünü 28 yıl yürüten Mehmet ŞİŞİK'in emekleri okulumuzda çoktur. Ayrıca okulumuzda Sabahat AKAR, Binali DURAN, Naci AYTAÇ, Şevki ANDAÇ Okul Müdürlüğü görevini yürütmüşlerdir.Halen okulumuzda Yusuf YAMAN bu görevi yürütmektedir.
    4306 sayılı kanunla 16 Ağustos 1997 tarihinde ilkokullar 8yıllık ilköğretim okuluna dönüştürüldü. Okulumuzun adı Sümer İlköğretim Okulu olarak değişti
    Okulumuzda 29 öğretmen ve 645 öğrenci ile eğitime devam edilmektedir.

Okul fabrikanın sahası içerisinde olup kapladığı alan 10 dekar dır.Okul binası 400 metre kare üzerine iki katlı olarak inşa edilmiştir.
    Okul iki katlı ve on derslikli olup 2005 yılında 4 derslik daha yapılarak derslik sayısı 14 e çıkarılmıştır. Bina bünyesinde iki ana sınıfı bir fen teknoloji Laboratuarı ve Bilişim Teknoloji Laboratuarı bulunmaktadır.
    Okulumuzun mezunlarından Devletimizin üst kademelerinde görev yapmış ve yapmakta olan kişiler vardır.Özelleştireme İdaresi Başkanlığı'nın 12.01.1998 tarih ve152 sayılı kararı ile Sümerbank Holding A.Ş.'den okulumuz adına binası ve 6311 metrekarelik arsası il tüzel kişiliğe devredilmiştir.

Sümer İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: KONYA EREĞLİ SUMER İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: SÜMER MH. EREĞLİ/KONYA
    Telefon Numarası: 3327134893
    Faks Numarası: 3327134893
    E-mail Adresi:
    711638@meb.k12.tr
    Web Adresi: -

Sümer İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız