Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Hakkında - Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Tanıtım - Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Resimleri - Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu İletişim

Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Süleyman Bey Kırım'ın Bahçesaray ilinin Kamışlı Köyünde 1901 yılında doğmuştur.Ailesinin 1904 yılında Türkiye'ye göçüyle üç yaşından sonra Eskişehir'de yaşamıştır.İlköğrenimini Sarı Mektep'de yapmıştır.O günün zor koşullarının etkisi ile daha fazla okuyamamıştır.

Çocuk yaşta babası ile beraber bahçıvanlığa yönelmiştir.Fakat o günlerde kendisinde oluşmaya başlayan okumaya karşı büyük ilgi yaşamı boyunca hep sürmüştür.

Havva Hanım,1908'de Eskişehir'de doğmuş olup ilköğrenimini,mahalle mektebinde tamamlamıştır.Yeni yazıyı kendi çabaları ile öğrenmiştir.Güzel sanatlara büyük yeteneği vardı.Ud çalar,işlediği nakışların desenlerini çizer ve resim yapardı.

1927 yılında evlenen Süleyman Bey ve Havva Hanm'ın beşi kız,beşi erkek on çocukları oldu.Çocuklarından dördü iş adamı,biri inşaat mühendisi,biri resim öğretmeni,dördü ise ev hanımıdır.

Süleyman Bey, iş hayatında en son yenilikleri araştıran ve uygulamaya çaba harcayan birisi idi.Ziraat Müdürlüğünden bu konuda çeşitli ödüller almıştır.

Süleyman Bey'in sosyal hayatı çok canlı geçmiştir.1930-1950 yılları arasında Ziraat Odası üyeliği,Çiftçi Malları Koruma Derneği başkanlığı yapmış,İl İdare Meclisi,Çocuk Esirgeme Kurumu ve özellikle okul koruma derneklerinde yıllarca çalışmıştır.1948 yılında hac görevini yerine getirdikten sonra yalnız koruma derneklerindeki çalışmalarını sürdürmüştür.

1961 yılı aralık ayının 21.günü Tekke Camiinde Cuma namazı kılarken Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Havva Hanım o günden sonra aileyi bir arada tutmayı, dirlik ve düzeni sağlamayı kendisine görev edinmiş ve 18 Kasım 1991 günü vefat etmiştir.

Genç nesillerin yetişmesine çok önem veren bu iki değerli insanın adının böyle önemli bir eğitim kurumunda yaşayacak olması bize kıvanç vermektedir.

Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222397813
    Okulun Faksı: 2222397813
    Okulun Adresi: GÜLTEPE MAH.BAHAR SOK. NO:55 ODUNPAZARI/ESK.
    Okulun Web Adresi:
    http://shavvakamisli.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 968616@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: MURAT AKKOÇ
    Okulun Ulaşım Bilgileri: KIRMIZI İLE SİYAH 18 VE 32 NOLU BELEDİYE OTOBÜSLERİ VE AYNI NUMARALI DOLMUŞLARLA OKULUMUZA ULAŞIM SAĞLANIR
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Süleyman Havva Kamışlı İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş