Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda DeMSaL tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

  1. DeMSaL

    DeMSaL Özel Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi konusu Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi - Süleyman Demirel Üniversitesi


    Fakültemizde sekiz yarıyıl (4 yıl) yüksek öğretimden sonra öğrenciler "Su Ürünleri Mühendisi" ünvanı ile mezun olmaktadır. Lisans programı olarak tek su ürünleri mühendisliği bölümü mevcut olmasına karşın, 1985 yılından beri lisansüstü (Master ve Doktora) eğitimi Su Ürünleri Temel bilimleri Bölümü’nde Master ve Doktora, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölümü’nde ve Su Ürünleri Avlama ve İşleme teknolojisi Bölümü’nde Yüksek Lisans (Master) olarak verilmektedir.

    Fakültemiz Köprübaşı (Eğirdir) mevkiinde bulunan kampus sahasında 1216.80 m2 ebadında 4 katlı fakülte binasında eğitim-öğretim faaliyetini sürdürmektedir. Ayrıca kampus sahası üzerinde yemekhane, ısı merkezi ve balık üretim-uygulama tesisi olarak kullanılan 3 pirefabrik bina mevcuttur. Bunun yanı sıra 4 büyük ve 8 küçük betonarme balık yetiştirme havuzları bulunmaktadır.

    Fakültemizin 4 dersliği , 2 seminer odası, 6 laboratuar, 1 akvaryum ünitesi, 1 ağ materyalleri ve navigasyon uygulama laboratuarı, J. SABER Konferans salonu, 1 bilgisayar uygulama odası, 1 okuma salonu kütüphane ve öğrenci kantini bulunmaktadır.


    İlgili Kişi :
    Adres1 : Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi
    Adres2 : Eğirdir/Isparta
    Posta Kodu : 32500
    Telefon : 0 246 3133447 / 3133446
    Faks : 0 246 3116466
     

Bu Sayfayı Paylaş