Sülekler İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sülekler İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Sülekler İlköğretim Okulu Hakkında - Sülekler İlköğretim Okulu Tanıtım - Sülekler İlköğretim Okulu Resimleri - Sülekler İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Korkuteli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ
    Köyümüzde 1903 yılından itibaren eski ve yeni yazı ile öğretim yapan bir ilkokul varsa da ihtiyaca kafi gelmediğinden yeni bir okula lüzum görülmüş, 1945 yılı Haziran ayının ilk haftasında 10 kişilik bir talebe ekibi Aksu Köy Enstitü'sünden gelerek bu okulun temelini atmıştır. Devletimizin ve köylümüzün el ele vermesiyle kısa zamanda ikmaline çalışılmış, ancak müteahhidin işini teslim etmemesi yüzünden okul binası ancak 1949 yılında tamamlanmamış olarak teslim alınmış ve öğretime açılmıştır.

Köy muhtarı Süleyman ASLAN'ın yakın alakası ile kısa zamanda iç noksanları o yıl tamamlanmıştır. 1950 yılında muhtar olan Ömer AKAY ve öğretmen Halil ÖZKAN'ın cesaretli çalışmaları ile eski okul binası 2400 liraya satılmış, hükümetimizin verdiği 801 lira nakdi yardım, okul sever köy halkının içten alaka ve çalışmaları sayesinde okulun çökmek üzere olan çatısı yıkılarak değiştirilmiştir.

1954 yılında iki dershane ile bir salondan ibaret olan okul, dört dershane, bir salon, bir öğretmen odası, bir depo olarak yeniden yapılmıştır. 1964 yılında okul bahçe duvarı yaptırılmıştır. 1970 yılında tuvaletler yenilenmiştir. 1972 yılında bir dershane yapılarak okulumuz beş dershaneli olmuştur. 1975 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve köylümüz ortaklaşa olarak iki katlı ve beş dershaneli yeni ilkokul binası yaptırılarak 1977-1978 eğitim öğretim yılında hizmete başlamıştır.

1980-1981 yılında köyümüzde ortaokul açılarak eski ilkokul binasında 22 öğrenci ile eğitime başlamıştır. 1986 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve köy halkının katkılarıyla yeni ortaokul

Sülekler İlköğretim Okulu Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sülekler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sülekler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sülekler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sülekler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: SÜLEKLER İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Sülekler Köyü

Telefon Numarası: 2426472149

Faks Numarası: 2426472001

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:Sülekler İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş