Sözünü kim tutacak?

'Spor Haberleri' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Sözünü kim tutacak? konusu Bakın üç büyüklerin yöneticileri sezon öncesi neler demişti...

Ligde son 10 haftaya girilirken, 3 Büyükler’in kurmaylarından hangisinin haklı çıkacağı merak konusu..

Aziz Yıldırım: “Üç yıl üst üste şampiyon olarak formamızdaki yıldız sayısını 5’e çıkartacağız. 20. şampiyonluğumuz bizim markamıza çok büyük değer katacak.”

Yıldırım Demirören: “Yöneticilerimden aldığım destekle size bundan sonra yine şampiyonluk getireceğim. Ben 3 sene için söz vermiyorum. 5 sene için söz veriyorum.”

Haldun Üstünel: “Yaptığımız transferlerin iyi mi, kötü mü olduğunu mayısta şampiyonluk kupasını Florya’da hep kaldırdığımızda görürüz.”

Yıldırım 3, Demirören 5 yıl şampiyonluk sözü verirken Üstünel sadece bu yıl için konuştu. Ancak ligde maç eksiği olan gizli lider Bursa’dan ’çıt’ çıkmıyor!

Aslında her şey geçtiğimiz sezon F.Bahçe’nin Avrupa şampiyonu apoletli hocasıyla yaşadığı hayâl kırıklığıyla başladı. Aragones ile yolları ayıran Aziz Yıldırım taraftara ’öpen takım’ yaratıp 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü verdi.

Ardından geçtiğimiz sezonu çifte kupayla kapatan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Aziz Yıldırım’ın bahsi geçen iddiasını artırarak 5 yıla yükseltti şampiyonluğun kutlamalarında..

Tartışmaya en son G.Saray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel katıldı. Devre arasında yapılan Jo ve dos Santos transferlerini gereksiz bulan Aziz Yıldırım’a yabnıt veren Üstünel ise “Transferlerin iyi mi, kötü mü olduğunu sezon sonunda kupayı kaldırdığımızda görürüz” demişti.

Son 10 haftaya girilirken G.Saray lider, F.Bahçe 3., Beşiktaş ise 4. Lig 2.’si Bursa’ysa gizli lider. ve fikstürüne bakıldığında avantajlı durumda. ’Üç Büyükler’in şampiyonluk sözü veren kurmayları mı haklı çıkacak yoksa ’sağlam’ adımlarla giderken ağızlarını açmayan Bursa yöneticileri mi?

Otoriteler ne dedi?
    ŞANSAL BUYUKA
    : Bol keseden atmak..
    Dünyanın transfere en fazla para harcayan kulübü R.Madrid’in bile şampiyonluk garantisi yok. Futbolda öngörü olur, garanti olmaz. Ancak ben Yıldırım Demirören ve Haldun Üstünel’in açıklamalarını sayın Aziz Yıldırım’a misilleme olarak görüyorum. Aslında başkanlar böyle garantiler vererek, beklentileri yükseltiyorlar. Oysa bol keseden atılmasa, bundan en fazla başkanlar yararlanır.

Demeç verme alışkanlığından, bol keseden atma huyundan hızla vazgeçmeliyiz. Görünen o ki 4 takım şampiyonluk iddiasında ve bunların aralarından sadece Bursa’nın böyle bir sözü yok. Eğer Bursa şampiyon olursa 3 Büyükler’in bol keseden atışları havada kalacak.

GÖKMEN ÖZDEMİR: Bursa daha gerçekçi!
    Şampiyonluk sözünü kim tutar? Gerçekten çok zor bir soru.. Yöneticiler sözü tutmadan önce sözü verirken düşünmeliler... Eğer söz veriyorlarsa bunu gerçekleştirecek hamleler yapmalılar. Ve sonunda sözlerini tutamıyorlarsa gereğini de yapmalılar..

Peki üçü de sözünü tutamayıp sezon sonunda Bursaspor şampiyon olursa ne yapacaklar? Bursaspor ‘3 Büyük’lerden de daha gerçekçi, daha ciddi bir şampiyonluk adayı değil mi? Diğerlerine göre daha disiplinli, daha sert, daha organize bir takım değil mi yeşil-beyazlılar? Gerçek buyken neye dayanarak söz veriyorlar onu anlamakta zorluk çekiyorum...

GÜNTEKİN ONAY: Bursa hata yapmazsa
    Ülkemizde sözünde durmamak ayıp ama bol keseden atmak da yaygın. Siyasette de bu böyle... Türkiye’de sadece ‘3 Büyük’ şampiyon oluyor. Trabzon’un da 26 yıldır şampiyon olmadığını hesaba katarsak ‘Büyükler’in sezona başlarken şampiyonluk ihtimali %33. Ülkenin gerçeği bu. Tabii ki Aziz Yıldırım’ın 3 yıllık şampiyonluk sözü iddialı bir açıklama. Demirören de ‘ironi’ yapmış. Üstünel ise öyle meydanı boş bırakacak birisi değil.

AMA ister misiniz ki hayatında şampiyonluk sözünü hiç söylememiş hatta hayâlini bile kurmamış İbrahim Yazıcı’nın takımı kupaya uzansın. Açıkçası mevcut çizgisini korur, hata da yapmazsa Bursa yarışta en avantajlı takım.

(Vatan)

Bu Sayfayı Paylaş