Söğütözü İlköğretim Okulu Kadınhanı Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 12 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Söğütözü İlköğretim Okulu Kadınhanı Konya konusu Söğütözü İlköğretim Okulu Hakkında - Söğütözü İlköğretim Okulu Tanıtım - Söğütözü İlköğretim Okulu Resimleri - Söğütözü İlköğretim Okulu İletişim

Sogutozu İlköğretim Okulu Konya Kadınhanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sogutozu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sogutozu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sogutozu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sogutozu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Söğütözü İlköğretim Okulu Tarihçesi:

1940 yılında köyde eğitim öğretim başlamıştır.
    1940-1947 yılları arasında köy halkından Abdullah Adıgüzel eğitmen olarak görev yapmıştır.
    1947 yılında eğitmen görevden alınmıştır.
    1947-1961 yılları arasında köyde eğitim öğretim yapılmamıştır.
    1946 yılında, 1995 yılında boşaltılan eski okul binasının temeli atılmış, inşaat pencere üst seviyesinde bırakılmıştır.
    1947 yılında inşaat durdurulmuştur.
    1961 yılı ilkbaharında yarım kalan inşaatın yapımına yeniden başlanmış aynı yılın sonbaharında bitirilerek eğitim öğretime başlanmıştır.
    1961 yılında Söğütözü İlköğretim Okulu’nda eğitim öğretime başlanmıştır.
    1993 yılında devlet-vatandaş işbirliği ile yeni bir okul yapımına başlanmıştır.
    1993 yılında su basmanına kadar yapılmıştır.
    1994 yılında inşaata yeniden başlanmış ve aralık 1994’de tamamlanmıştır

Söğütözü İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: SOGUTOZU İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: SÖĞÜTÖZÜ KÖYÜ
    Telefon Numarası: 3328380333
    Faks Numarası: 3328380333
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -
    http://sogutozu.meb.k12.tr

Söğütözü İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr