Söğütçayır Köyü Susurluk Balıkesir

'Balıkesir Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Söğütçayır Köyü Susurluk Balıkesir konusu
    Söğütçayır Köyü Susurluk Bilgileri - Söğütçayır Köyü Hakkında - Söğütçayır Köyü Tanıtımı - Söğütçayır Köyü Resimleri

İlçe: SUSURLUK - İl: BALIKESİR

Köy Muhtarı: İbrahim GÜNAY

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:

0 (266) 871 50 51

Cep Telefonu:

0 (542) 570 16 75

Balıkesir
    Bilgiler
    Nüfus 695238396 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 10600
    Alan Kodu 0266
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Marmara Bölgesi
    İl Balıkesir
    İlçe Susurluk
    Web Sitesi http:/
    Söğütçayır, Balıkesir ilinin Susurluk ilçesine bağlı bir köydür.

Tarih

Köyün geçmişine ilişkin bilgi yoktur.

Coğrafya

Balıkesir iline 53 km, Susurluk ilçesine 7 km uzaklıktadır.Yolu asfalttır.Ancak köyün düzenli gelip-giden bir otobüsü yoktur.Bu nedenle, arabası olmayanların Susurluk'a ulaşmaları çarşamba günleri dışında zordur.Ama ilçe merkezi ve köy arası sadece 7 km olunca, uygun bir edere taksi tutularak kolayca ulaşılabilir Söğütçayır 'a.2008 itibariyle taksi fiatı 7.5 ytl, fazla verilmiye.

İklim

Köyün iklimi, Marmara Ilıman iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 695

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır..Hayvancılık ve tarım konusunda ileri teknolojiler kullanılmaktadır.Balıkesir ilinde süt sığırcılığında ileri gelen köylerden biridir.Yaz sezonunda nadiren gençler çevredeki çeşitli fabrikalarda çalışmaktadır.(Önceleri nadiren olmakla beraber 2008 yıllarında köyün %50 olarak ifade etmek pekde yanlış olmasa gerek)

Altyapı bilgileri

Köyde [okul öncesi eğitim]ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardırPtt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. [Sağlık ocağı]ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon[adsl] vardır.Bazı noktalarda gsm çekiyor(yeni okul,köy kahvesi civarı)
    Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş