Ruhumdan Çıkan İplerin Zikzaklarında Figürdü Aşk Ya da Başrol Oyuncusu...

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda Fatma tarafından 19 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Fatma

Fatma Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ruhumdan Çıkan İplerin Zikzaklarında Figürdü Aşk Ya da Başrol Oyuncusu... konusu Ruhumdan Çıkan İplerin Zikzaklarında Figürdü Aşk Ya da Başrol Oyuncusu...

"Belki güneş bir gün ikimiz için doğar. Belki korkuları hayallerimiz boğar.. O masal günü gelinceye kadar.. Susuyorum, susuyorum...."

Kaybolmuş uçurtmaların kuyrukçuklarında yalnızlığım. Her çocuk uçurtmasının yularını elinden kaçırmış, salınıp gitmiş sessizliklerim, az tuzlu gözyaşlarım...

Birden bire bir çocuk çıktı topraktan avuçlarında kum tanecikleriyle. Çırılçıplak saflığında temizdi. Nehir diz çöktü kendisinden daha berrak bir varlığı görünce, tabi hayal de bir yere kadar...

Bana zindan olan hayatın kapılarını usulca araladın çocuk, koptuğum uçurtmalardan birini getirmişsin ellerinde.. Öbür kanadına gel. Kalp zindanlarıma gömülmüşken... Zindanlarımda hep karar vermek zorunda kaldım.. Kararlar verdim başaramadım, birisi ölmekti yapamadım, diğeri yaşamak;

yaşıyorum işte.

iliklerime kadar işledin
    eğer bir gün koparsak birbirimizden,
    nasıl kök salacağım
    toprağa yeniden?..

kanım çekiliyor sensiz
    nefesim kesiliyor
    en keskin neşter gibi yokluğun
    damarlarımı kesiyor
    en kor ateşten daha beter dağlıyor
    gözlerimi
    gözlerine bakamamak!
    dilsiz kalsam böyle canım yanmaz
    sensizliğimi dillendiremediğim kadar..
    seni sevdiğimi söyleyemediğim kadar...
    yaşamak anlamsız;
    sana dokunmadıkça..

topraktan yaratıldığım kadar gerçek ki;
    seni seviyorum..

varlığın yüzümün gülmesine sebep
    sen varsan
    ben yaşarım
    seninle doğdum,
    sensiz ölürüm...

"İkimiz de aşık, bir tek fark var.. Benimki (seninki) senden (benden) biraz fazla..."

alıntı

Bu Sayfayı Paylaş