Resimleri Kalp İçine Alma (Kısa YOL) (ResimLi AnLatİm)

'Photoshop Dersleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 6 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Resimleri Kalp İçine Alma (Kısa YOL) (ResimLi AnLatİm) konusu Kısayol dememizin Sebebi Bazi arkadaşlar Kesme işlemini Çeşitli aletler ile yapiyor.Burda 2 Layerden Faydalan mayi Öğreneceğiz.

1.Ctrl + O ile Resmi açalim
    2.Custom Shape Tool ile Kalp Aracini Bulalim.
    3.Kalp araci sayesinde Kalp içine Alacağimiz Bölgeyi Seçiyoruz.Seçtik ten sonra Layers Kutucuğunda altaki gibi olucaktır
    Vede Bunu custum Shape Tool araci dişinda bir arac seçili iken Sağ Tıklayarak Rasterize Layer diyeceğiz.
    4.Shape 1 diğe layer oluşmuştur Rasterize Layer edince Kalp resmimizi.Bu Layere CTRL ye Basili Tutarak 1 kere Tikliyoruz.Ardindan Açtiğim Resim (CTRL+O ile açilan Hedefteki Resim) Layers bölümünden Gelinir ve 1 Kere Tiklanir Ardindan CTRL+C ile Kopyalanip CTRL+V ile Yapiştirilir...Bu Layer dişinda Diğer layerleri silerek sonucumuza ulaşmiş oluruz...

Şunuda Söğleyeyim Kalp çizerken seçtiğimiz Rengin Önemi yok!!çünkü Resimdeki Arkaplan Çıkacaktır.Verdiğim örneğe bakıp Yanilmayin ...

İŞTE SONUC

Bu Sayfayı Paylaş