Registry First Aid 7.1.0 İndir

'Q-R' forumunda Siraç tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Registry First Aid 7.1.0 İndir konusu Registry First Aid 7.1.0

Tanıtım:
    Registry First Aid, kayıt kütüğü tamiri için yardım eden, kayıt kütüğü temizleme programıdır. Bilgisayarındaki çeşitli programların bırakmış olduğu ve sistemin şişmesine, yavaşlamasına, kilitlenmesine vb. şeylere sebep olan gereksiz ve geçici dosyaları temizleyen ve bu temizlediklerini de yedekleyip daha sonra bir aksilik olduğunda tekrar yüklemenize imkan tanıyan, kayıt kütüğü temizleme, gereksiz ve geçici dosya temizleme aracıdır.

Registry First Aid ile Windows kayıt kütüğü her zaman temiz ve düzenli olur. Programları daha hızlı bir şekilde bilgisayara yükleyip, hızlanmaya yardımcı olur. Çünkü bir takım programlar tam bilgisayardan kaldırılamayabilir ya da kaldırılsa bile kayıt kütüğündeki dosyaları silinmeyebilir. Bu da zamanla bilgisayarın açılışını, kapanışını ve çalışma düzeyini olumsuz yönde etkiler.
    Bu programla düzenli bir temizlik yapabilirsiniz.

Özellikleri

Adım adım kullanım için kolay sihirbaz ve arayüz
    Registry First Aid dosya/klasör taraması yapar.
    Sürücülerden hızlı dosya ve klasör bulur.
    Kayıt kütüğü girişlerini düzenler.
    Silinmiş uygulamaların hala dosyalarla bir bağıntısı varsa onları bulup geçersiz ve ölü girişleri temizler.
    Windows kayıt kütüğünüzü her zaman düzenli ve temiz tutar.

Reg1Aid 5 adım da kolay kullanımı:
    Geçersiz ve hatalı girişleri tarar.
    Sürücülerden eksik dosyaları tarar.
    Kayıt kütüğü geçersiz girişlerini düzenler.
    Kayıt kütüğünün bir yedek dosyasını kaydeder.
    Kayıt kütüğünü onarır.
    Kayıt kütüğünü tam yedekleyebilir.
    Yedeklenmiş REG dosyasını geri yükleyebilir.
    Bir yedeklemeden kayıt kütüğününe geri yükleme yapabilir.
    Kayıt kütüğünün ekran görüntüsünü kaydedebilir.
    Kayıt kütüğünü yönetebilir.
    Kayıt kütüğünü birleştirebilir.

Programın dil seçeneği arasında Türkçe de var. Fakat dil dosyası çok eski olduğu için çoğu kısım İngilizce'dir.

Ed.Notu: Program benim en eski ve ilk temizleme programlarımdan biridir. Fakat uzun zamandır kullanmıyordum. Güncelleme sürümü üzerine kurdum. Program büyüdükçe daha fazla ayrıntı girmiş ve güncel Türkçe çevirisi de olmadığı için son kullanıcılar oldukça zorlanabilirler. Programın ayrıca sistem tepsisine yerleşen simgesi de kapatılamıyor. Program kendini Windows başlangıcında çalışacak şekilde ayarlamış ve deneme sürümünde bu ibare kaldırılamıyor. Bu da -programın kendine göre iyiymiş!- hoş değil. Kullanıcıya kalması gereken kısmı geçersiz kılmış. Bu da iyi olmamış.

Standart sürümünün fiyatı: $27.95

Boyut : 3.85 Mb

Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

Kısıtlama : 30 gün

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : InfiniSource

Registry First Aid 7.1.0

Bu Sayfayı Paylaş