Read in Microsoft Reader e-kitaplar oluşturabilme eklentisi

'Q-R' forumunda DeMSaL tarafından 16 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Read in Microsoft Reader e-kitaplar oluşturabilme eklentisi konusu Read in Microsoft Reader 1.1.3

Boyut : 819 Kb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : Microsoft Corporation

Tanıtım:
    Read in Microsoft Reader, Microsoft Word 2000/XP/2003 ofis yazılımlarında Microsoft Reader biçimli e-kitaplar oluşturabilmeniz amacıyla hazırlanmış bir eklentidir. Peki Microsoft Reader nedir? Microsoft Reader, Microsoft firması tarafından üretilen ve e-kitapların okunup, seslendirilmesini sağlayan bir yazılımdır. ClearType teknolojisi ile yazıldığından özellikle günümüzde yaygınlık kazanan LCD tip ekranlarda görüntü kalitesi açısından bir numara olduğu söylenebilir. LCD monitörünüz varsa ve e-kitap okuyan biriyseniz mutlaka denemeniz gereken bir yazılım. Zira Adobe'nin ya da diğer PDF okuyucularının yaptığı gibi gözleri yormuyor.

Microsoft Reader yazılımı LİT uzantılı e-kitap dosyalarını açabilir. Yazılım kaldığınız sayfayı hafızasında tuttuğu için nerede kaldığınızı hatırlamanıza da gerek yok. Lakin yazılımda sayfa kaydırma gibi bir durum söz konusu değil. Harflerin büyüklüklerini ayarlayarak bu küçük sorunu çözebilirsiniz.

Yazılımla okumakta olduğunuz metinde istediğiniz sözcüklerin arka planını sarı renkte işaretleyebilir, kalemle istediğiniz alanları çizebilir, açıklamalı metin kutucukları ekleyebilir, arama yapabilirsiniz. Ayrıca bu işaretlemeler için istediğiniz rengi seçme imkanınızda bulunuyor.

Bu yazılımın en önemli işlevlerinden birisi de e-kitapları seslendirebilmesi. Türkçe e-kitapları da anlaşılacak biçimde seslendirebiliyor. Görme engelli kullanıcılarımız için çok değerli bir yazılım olduğunu düşünüyorum. Zira üniversite yıllarımda görme engelli arkadaşlarımız için kitapları seslendirip kayda alırdık onların yararlanabilmesi için, onlar da bu kayıtları dinlerlerdi. Şimdi bu yazılımla istedikleri e-kitapları kimseye ihtiyaç duymadan anlaşılabilecek düzeyde dinleme imkanına sahip oluyorlar. Kanaatimce yazılımı gözümde değerli yapan da bu özelliğidir.

Read in Microsoft Reader 1.1.3

Bu Sayfayı Paylaş