Raziye Hatun İlköğretim Okulu Kadınhanı Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Raziye Hatun İlköğretim Okulu Kadınhanı Konya konusu Raziye Hatun İlköğretim Okulu Hakkında - Raziye Hatun İlköğretim Okulu Tanıtım - Raziye Hatun İlköğretim Okulu Resimleri - Raziye Hatun İlköğretim Okulu İletişim

Raziye Hatun İlköğretim Okulu Konya Kadınhanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Raziye Hatun İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Raziye Hatun İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Raziye Hatun İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Raziye Hatun İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Raziye Hatun İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz Konya İli Kadınhanı İlçesi Turgutlu Mahallesi ve çarşı merkezinde bulunmaktadır. Eski ismiyle Merkez İlköğretim Okulu yeni ismi ile Raziye Hatun İlköğretim Okuludur. Okulun bulunduğu yerde Osmanlı Devleti zamanında Ağalar Camii ve bahçesinde de bu sülalenin kabirleri bulunuyordu. 1927 yılında İzzet Bey’in Konya valiliği sırasında il özel idaresi kanalıyla Alman mühendislerin kontrolünde Avrupa tarzında 2 katlı olarak inşa edilmiş ve 1927-1928 öğretim yılında hizmete açılmıştır. Okul binası bitince Dar’ul İrfan adı verilen eski okul öğrencileri bu okula nakledilmiştir. 2 öğretmen, 103 erkek, 2 kız öğrenci ile eğitime başlamıştır. 1966 yılında Akif Gürel zamanında okul çevre duvarları, çeşmeler, tuvaletler yeniden yapılarak düzenlenmiştir. 1984 yılında Necati BÜYÜKADIGÜZEL’in müdürlüğü sırasında Okul koruma derneği vasıtasıyla ihtiyaca cevap veremeyen tuvaletler yıkılarak yerine yeni tuvaletler ve depo yaptırılmıştır. 1986 yılında Hikmet BÜYÜKDEMİR’in müdürlüğü döneminde okulun çatısı onarılmış, kiremitler yenilenmiştir. 1987 yılında çevre imkanlarıyla şadırvan yaptırılmıştır. 1988 yılında okul çevre duvarı düzenlenerek yükseltilmiş üzerine beton atılarak desteklenmiştir. Yine bu yıl içinde öğrenci kapısı önüne 150 metre kare beton dökülerek tören alanı düzenlenmiştir. 1992-1993 öğretim yılında Gülten Er’in müdürlüğü zamanında S.Ü.M.Y.O. ile ortak olarak okula kalorifer döşenmiştir. Okulumuz 4937 metre kare alana kurulmuş olup bunun 522 metre karesi okul ana binası, 72 metre karesi tuvalet ve depo, 1420 metre karesi ön bahçe, 3024 metre karesi ise oyun alanıdır. 1998 yılında köklü tadilat yapılmış ,bodrum doldurularak ahşap orta kat betonharme yapılarak duvarlar güçlendirilmiştir. 2003 yılında okul müdürü İzzet AYYILDIZ tarafından tüm ihata duvarları yenilenmiş, ayrıca emekli öğretmen İhsan COŞKUN annesinin hatırasına mermer çeşme yaptırılmıştır. 2004 yılında okulun ön bahçesi düzenlenerek ağaçlandırma çalışması yapılmıştır. 2006 yılında okulumuzun arka bahçesi Kadınhanı Belediyesi tarafından asfalt yapılmıştır. Okulumuzda Yusuf ÇAKICI Okul Müdürü olarak görev yapmaktadır. Okulumuzda 1 müdür,2 müdür yardımcısı ,2 anasınıfı öğretmeni, 3 özel eğitim öğretmeni, 12 sınıf öğretmeni ,12 branş öğretmeni 2 hizmetli mevcuttur. Okulumuzda satranç kursu, izcilik ve hentbol kursu düzenlenmekte olup 25 ile 30 öğrencimizi her yıl Anadolu Liselerine yerleştirmekteyiz. Amacımız okul aile işbirliği içerisinde ahlaklı, erdemli öğrenciler yetiştirerek, vatanına, milletine hizmet eden nesiller yetiştirmektir. Okulumuzdan mezun olan birçok üst kademede görev yapan devlet memuru ve işadamı vardır.

Raziye Hatun İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: RAZİYE HATUN İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: TURGUTLU İSTANBUL CAD.
    Telefon Numarası: 3328343481
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -
    http://www.raziyehatunioo.k12.tr

Raziye Hatun İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız